TWG 2017: ŚWIETNA DYSPOZYCJA NASZYCH KICKBOXERÓW

Marta Waliczek i Małgorzata Dymus oraz Aleksander Kalicki, Wojciech Kazieczko, Michał Ronkiewicz, Dawid Kasperski, Mateusz Pluta i Michał Turyński zakwalifikowali się półfinałów, rozpoczętego w środę w hali Orbita turnieju kick-boxingu 10. Światowych Igrzysk Sportowych.

Marta Waliczek pokonała w ćwierćfinale wagi do 60 kg Szwedkę Zinę Djelassi.

Małgorzata Dymus miała w ćwierćfinale wolny los. Jej kolejną rywalką będzie w wadze do 56 kg, Słowaczka Sandra Maskova. Z kolei Waliczek zmierzy się z Nabilą Tabit z Maroka.

Aleksander Kalicki pokonał w kategorii 63,5 kg Mohameda Ibrahima Sailane z Maroka i w półfinale walczyć będzie z Serbem Aleksandarem Konovalovem.

Wojciech Kazieczko zwyciężył w kategorii 67 kg Turka Eymura Buraka i o awans do finału walczyć będzie z Serbem Slobodanem Milajloviciem.

Michał Ronkiewicz wygrał w wadze do 75 kg z Serbem Ljubo Jalovim i dalej walczyć będzie z Rosjaninem Datsi Datsiewiem.

Dawid Kasperski pokonał przez nokaut w kategorii 86 kg Amerykanina Jeroma Warda, i półfinale zmierzy się z Rosjaniem Romanem Piatnicą.

Mateusz Pluta wygrał z Czechem Petrem Karesem w kategorii 91 kg i zmierzy się w walce o finał z Mołdawianinem Pawłem Woroninem.

Michał Turyński znokautował w wadze + 91 kg Chorwata Ante Verunicę, a w półfinale zmierzy się z Hamdim Saygilim z Turcji.

Mimo ćwierćfinałowego zwycięstwa, w półfinale kategorii 81 kg nie zobaczymy Arkadiusz Kaszuby. Nasz zawodnik ma złamaną szczękę po walce z Irańczykiem Alim Khanjarim i nie jest zdolny do dalszego udziału w turnieju.

Z turniejem pożegnali się również Róża Gumienna i Marcin Kret. Wrocławianka, która podczas Ceremonii Otwarcia The World 2017 złożyła w imieniu wszystkich zawodniczek i zawodników uroczyste ślubowanie, przegrała w kategorii 65 kilogramów ze Słowaczką Veroniką Cmarovą. Natomiast, Kret uległ w wadze do 71 kg Izraelczykowi Itaiowi Gershonowi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.