TWG 2017: DWA MEDALE BRĄZOWE W K-1 RULES

Redakcja, Informacja własna

2017-07-27

Reprezentanci Polski bez walki zdobyli dwa brązowe medale w kick-boxingu. W dzisiejszych walkach o złoto będzie rywalizować czworo Biało-Czerwonych.

Mamy dwa brązowe medale w kick-boxingu. W kategorii 67 kg Wojciech Kazieczko miał zmierzyć się z Jurijem Peratietko z Ukrainy, ale rywal zrezygnował ze starcia. Identyczna sytuacja w kategorii kobiet 56 kg. Tu rywalka Małgorzaty Dymus – Christin Fiedler z Austrii nie osiągnęła wymaganej wagi i nie przystąpiła do walki. Arkadiusz Kaszuba i Michał Turyński z powodu kontuzji musieli wycofać się z rywalizacji jeszcze przed półfinałami i o brąz również nie rywalizowali. Po półfinałowej porażce o brąz nie walczył także Aleksander Kalicki.

W popołudniowej sesji, która rozpocznie się o 17 czekają nas walki finałowe. O 19 jako pierwszy z Polaków o złoto powalczy Michał Ronkiewicz. Jego rywalem w finale kategorii 75 kg będzie Francuz Zakaria Laaouatni. Następnie w finale kategorii kobiet do 60 kg Marta Waliczek zmierzy się z Melissą Aceves Martinez z Meksyku. Później w finale kategorii 86 kg Dawid Kasperski powalczy z Bośniakiem Mesudem Selimoviciem. Jako ostatni z Polaków wystąpi Mateusz Pluta, który w walce o złoto w kategorii 91 kg zmierzy się z Igorem Darmeszkinem z Rosji.

Biało – Czerwoni na The World Games 2017 zdobyli do tej pory 14 medali – 3 złote, 4 srebrne i 7 brązowych.