TWG 2017: SREBRNY MATEUSZ PLUTA

Redakcja, Informacja własna

2017-07-27

Mateusz Pluta w finale The World Games spotkał się z Rosjaninem Igorem Darmeskhinem, z którym walczył już na mistrzostwach Europy. Niestety w końców zabrakło chyba sił, aby dowieźć do końca walki prowadzenie.

Polak dobrze rozpoczął rundę, od razu zdobywając punkty. Później kilkakrotnie powtarzał akcję lewy-prawy-low-kick, a gdy Rosjanin zaczął na nia uważać, pięknie zaskoczył go silnym prawym sierpem. polak kończył rundę prowadzeniem  1:1, 4:1. 4:3.

W drugiej odsłonie żądny rewanżu Rosjanin rzucił się do ataku, zaczął też faulować. Rozwścieczył tym Plutę, który pięknie skontrował silnym prawym. gdy rywal wychodził z akcją niskim kopnięciem, Pluta przyjmował cios kontrując mocnym prawym. Polak utrzymał prowadzenie, punktacja wskazywała 5:4, 7:6 i 8:8 dla Pluty.

W trzeciej rundzie Mateusz wyraźnie osłabł, nie wyprowadzał już tak groźnych kontr, a po minucie Rosjanin wyszedł na prowadzenie. Pluta najpierw się bronił przed zmasowanym atakiem, a kiedy przyszło do odrabiania strat, zabrakło jkuż si 6:6. 8:9 i 10:12.