HFO 4: ŁUKASZ PŁAWECKI ZAWALCZY O PAS IPCC

Redakcja, Informacja własna

2017-08-30

Dwudziestego trzeciego września w Nowym Sączu odbędzie się ciekawie zapowiadającą gala HFO 4. Teraz poznaliśmy walkę wieczoru, w której utalentowany Łukasz Pławecki (17-13-1), stanie do starcia z młodym Yankubą Juwarą (25-5), a na szali będzie pas organizacji IPCC.

Tym samym walka zostaje zakontraktowana na 5 rund, a smaczku dodają świetne warunki fizyczne fightera z Gambii. Yankuba może pochwalić się wzrostem (190 cm), którym będzie przeważał nad Łukaszem aż o 17 centymetrów. Juwara to zawodnik trenowany przez Artura Kyshenko, a mimo swojego pochodzenia mieszka aktualnie w Barcelonie. Dodatkowo ze swoich dwudziestu pięciu zwycięstw aż piętnaście kończył przed czasem, a wcześniej mogliśmy go zobaczyć szlifującego formę w czołowym klubie Mike's Gym.

Polak jest zmotywowany, aby wrócić na tor zwycięstw po ostatnich swoich porażkach. Mimo wszystko ujmy nie było, ponieważ Pławecki wystąpił na Glory 38, gdy pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonał go Niclas Larsen. Po starciu w Chicago przyszedł czas na walkę w kolejnej czołowej federacji na świecie - mowa oczywiście o Kunlun Fight. Był to start w turnieju na 64 edycji, gdzie tym razem sposób na niego znalazł Feng Xingli.