MMP: DOSKONAŁY WYSTĘP RAFAŁA NGUYENA I ZIĘTEK TEAM

Paweł Sawicki, Informacja własna

2017-10-30

Kalisz po raz kolejny stał się areną zmagań najlepszych młodzieżowców startujących w kickboxingu w formule fullcontact. Niestety z racji na bliski termin mistrzostw świata WAKO w Budapeszcie frekwencyjnie nie było zbyt mocno, jednak nie zabrakło ciekawych walk oraz spektakularnych nokautów.

W wadze powyżej 91 kg uczestnik jednej z gal DSF Kickboxing Challenge, reprezentujący Klub Taekwondo Tradycyjnego Łódź, Marek Kiełbik został młodzieżowym mistrzem Polski. Zawodnik trenujący w Łodzi został jednak zaskoczony, bowiem jego finałowy rywal, Rafał Jaszczuk z PCNP Rebelia Kartuzy doznał kontuzji i nie wyszedł do finału. Marek w wywiadzie po walce zaznaczył, że wraca dopiero w kwietniu i ma nadzieję, że na kolejnych zawodach pojawi się dla niego odpowiedni rywal.

W kategorii do 91 kg również zgłosiło się tylko dwóch zawodników. Podopieczny Gerarda Zdziarskiego z Ożarowskiej Szkoły Kickboxingu, Karol Karczmarek mimo niepozornej aparycji wykazał się doskonałym przygotowaniem kondycyjnym i świetną pracą bokserską pokonując decyzją Łukasza Leszczyńskiego z Klubu Sportów Walki Włocławek. Zawodnik z województwa kujawsko-pomorskiego zaczął dobrze, jednak w trzeciej rundzie niemal kompletnie zgasł i wtedy do głosu doszedł Karczmarek trafiając kombinacjami pięściarskimi.

W kategorii do 86 kg bezkonkurencyjny po jednej walce okazał się Paweł Kochański z KKS Sporty Walki Poznań. Fighter z Wielkopolski lepszą dyscypliną taktyczną i umiejętnościami technicznymi pokonał Kewina Prymasa z LZS Poprawa Siedlików. Zawodnik Poprawy próbował wciągnąć w bijatykę przeciwnika, jednak poza kilkoma celnymi sierpowymi nie był w stanie zagrozić dobrze ułożonemu Kochańskiemu i przegrał decyzją sędziów. Brązowy medal padł łupem, jeśli można tak napisać, Mateusza Daroszewskiego z KSW Włocławek, który nie wyszedł do walki półfinałowej z Prymasem.

W wadze do 81 kg złoty medal powędrował w ręce Marcina Kowalczyka z LZS Poprawa Siedlików. Debiutujący zawodnik pokonał najpierw w półfinale Macieja Ciotuchę z Ziętek Team, a w finale Piotra Kołakowskiego z Zamku Kurzętnik. Doświadczony Kołakowski wydawał się jednak bardziej aktywny ale sędziowie zadecydowali, że ciosy i kopnięcia Kowalczyka były wyprowadzane zgodnie z regulaminem PZKB i dlatego został on młodzieżowym mistrzem Polski kickboxingu 2017.

W kategorii do 75 kg pojawiło się pięciu zawodników. Po złoto sięgnął Tomasz Przybylski z LZS Poprawa Siedlików, który w finale znokautował w drugiej rundzie Bartosza Brauera z KS Beniaminek 03 Starogard Gdański. Zawodnik z pomorza przeważał do momentu nokautu, jednak w jego przypadku sprawdziło się stare fighterskie porzekadło, że chwila nieuwagi może kosztować zwycięstwo. Brązowe medale zdobyli Patryk Jankowski z MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie oraz Adam Hirko z SKF Boksing Zielona Góra. Piąte miejsce zajął Igor Jarczyński z Prosny Kalisz.

W kategorii do 67 kg w finale spotkał się Rafał Nguyen z KS Beniaminek 03 Starogard Gdański z Mateuszem Świętym z Prosny Kalisz. Pojedynek był zdecydowanie najlepszym starciem zawodów, w którym obydwaj zawodnicy udowodnili wysoką klasę sportową. Lepszy był autor pięknego noakutu z półfinału, Rafał Nguyen. Brązowe medale wywalczyli: Kamil Dychała z UKS Korio Taekwondo Zgorzelec oraz Dominik Król z KS Ziętek Team. Piąte miejsce zajął Krystian Loranc z Beskid Dragon Bielsko-Biała.

W wadze do 63,5 kg najlepszy okazał się zeszłoroczny srebrny medalista, Jakub Strzyżewski z KSW Łuków. Podopieczny Zenona Pawlikowskiego z lubelszczyzny miał jednak trudną przeprawę z Kamilem Małotą z KS Ziętek Team. Pojedynek był bardzo wyrównany i sędziowie musieli zadecydować o wyniku na postawie przewagi Strzyżewskiego, która stała tak naprawdę nie na ostżu noża, a żyletki. Świetna walka Małoty, któremu zabrakło niewiele. Tym samym Strzyżewski powetował sobie zeszłoroczną porażkę. Brązowe medale zdobyli: Maciej Ważny z Game Over Lubaczów, który walczył naprawdę świetnie oraz Norbert Piotrowski z Fightera Wrocław. Na ćwierćfinale rywalizację zakończyli: Bartłomiej Więcław z KS Ziętek Team oraz Wojciech Blimel z KKS Sporty Walki Poznań.

Wśród mężczyzn walki odbyły się jeszcze w kategorii do 60 kg. Młodzieżowym mistrzem Polski w drugiej kategorii wagowej został Robert Niedźwiedzki z KS Ziętek Team. W finale podopieczny Mariusza Ziętka pokonał Damiana Tajberta z ŁKS Boks Łódź. Trzeba przyznać, że Tajbert zaprezentował się doskonale w tym turnieju, półdystansowy zawodnik z doskonałą kondycją. W ciągu sześciu rund, które zrobił w niedzielę nawet przez moment nie wyglądał na zmęczonego, a cały czas wywierał presję na swoich rywalach. Brązowy medal wywalczył Filip Toboła z KS Ziętek Team.

W pozostałych kategoriach zgłoszono po jednym zawodniku. W dywizji do 57 kg na wagę złota okazał się być Marcel Szadkowski z LZS Poprawa Siedlików, a w wadze do 51 kg Bartłomiej Olewicki z KS Ziętek Team.

W rywalizacji kobiet zgłosiło się sześć zawodniczek, co dało nam dwie walki finałowe. Angelika Sobala z KS Ziętek Team pokonała Maję Staruch z LZS Poprawa Siedlików w finale kategorii do 65 kg, natomiast Maria Jackowska z SKF Boksing Zielona Góra była najlepsza w kategorii do 60 kg pokonując Annę Kozanecką z Prosny Kalisz. W wadze do 56 kg na wagę złota byłą Gabriela Bartczak z KS Ziętek Team, a w 52 kg Olga Michalska z LZS Poprawa Siedlików. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Rafał Nguyen. Przyznano również nagrodę dla najlepszego zawodnika z klubów kaliskich, którym został Robert Niedźwiedzki. Najlepszym klubem był KS Ziętek Team, który jednym punktem wyprzedził LZS Poprawę Siedlików, a na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci KS Beniaminek 03 Starogard Gdański. Poniżej jeszcze video z turnieju.