DSF 21: EWA PIETRZYKOWSKA POKONAŁA IWONĘ NIERODĘ

Redakcja, Informacja własna

2019-03-30

Ewa Pietrzykowska niespodziewanie pokonała Iwonę Nierodę po dogrywce podczas gali DSF 21 w Mysłowicach. Walka była bardzo zacięta i ciekawa.

Iwona Nieroda rozpoczęła bardzo mocno, trafiając raz po raz prawą ręką i front-kickami. Wkrótce do akcji bokserskich dołożyła high-kicki. Pietrzykowska próbowała odgryzać się pojedynczymi ciosami, ale otrzymywała kolejne mocne ciosy i kopnięcia. Ewa odsłaniała przede wszystkim korpus i opuszczała lewą rękawicę, co wiele ją kosztowało, podobnie jak brak efektywnej pracy nóg.

W drugiej rundzie Pietrzykowska zaczęła zmieniać pozycję, ale wiele jej to nie dawało - wciąż otrzymywała mocne uderzenia prawą ręką i jej sytuacja wyglądała przez moment dramatycznie. Iwona znów trafiała high-kickami i kopnięciami frontalnymi, a także kolanami w klinczu. Pod koniec rundy Pietrzykowska poszła na wymianę i wreszcie trafiła efektowną kombinacją.

Middle-kicki Pietrzykowskiej i jej zaciętość pozwoliły jej na nawiązanie wyrównanej walki w trzeciej rundzie. Obie były już zmęczone. Imponowała ambicja, lecz brakowało nieco ciekawszej taktyki. Pietrzykowska wykazywała większą aktywność i chyba zaczęła nawet lekko przeważać. Sędziowie dość niespodziewanie zadecydowali, że o wyniku rozstrzygnie dogrywka.

Pietrzykowska ostro zaatakowała kopnięciami na korpus. Nieroda wyraźnie straciła kontrolę, ale zdołała trafić mocnym lewym sierpowym. Tymczasem Pietrzykowska zaczęła lepiej pracować na nogach i trafiła ciosem z obrotu. I to właśnie rozkręcającej się z rundy na rundę Ewie Pietrzykowskiej sędziowie przyznali zwycięstwo, co jest dużą niespodzianką.