DSF 21: JENEL SPOKOJNIE WYPUNKTOWAŁ LIDONA

Redakcja, Informacja własna

2019-03-30

Kamil Jenel pokazał naprawdę dobrą taktykę i cierpliwą presję, łatwo pokonując Francuza Yohana Lidona podczas gali DSF Kickboxing Challenge: Śląskie Tąpnięcie II w Mysłowicach.

Pierwsza runda to zdecydowany pressing Jenela i niezła praca ciosami prostymi Ślązaka. Francuz odgryzał się pojedynczymi ciosami, trafił prawym podbródkowym, ale to Polak kontrolował sytuację. Front-kicki i low-kicki Jenela robiły swoje. Walka miała dość jednostajne tempo i niepostrzeżenie weszła w drugą rundę, w której trwała wojna low-kicków. Wciąż przewagę miał Jenel, który nieźle korzystał z przewagi warunków.

W trzeciej rundzie Polak nadal nie chciał forsować tempa. Panował wringu, coraz bardziej miażdżąc opór Lidona; okopując mu nogi seriami naprawdę potężnych niskich kopnięć. Kontynuował ten sposób walki w czwartej rundzie, która była jeszcze spokojniejsza. Nie było to może tytułowe Śląskie Tąpnięcie, ale Ślązak był bardzo efektywny. Podobnie rozegrał to w ostatnim starciu, a sędziowie nie mogli mieć i nie mieli żadnych wątpliwości.