IFMA: SUPERBON I CHOMMANNEE NA CZELE KADRY TAJÓW

Paweł Sawicki, Informacja własna

2019-07-11

Już za 8 dni w Bangkoku odbędą się kolejne mistrzostwa świata Muay Thai organizacji IFMA. Wśród startujących nie zabraknie Polaków, z broniącym tytułu czempiona, Łukaszem Radoszem z Poznania. Ponadto zobaczymy wielu zawodników znanych z największych aren zawodowych Muay Thai. Gospodarze również potraktowali tą imprezę poważnie i wystawiają dwoje wielkich mistrzów do rywalizacji: Superbona i Chommannee.

Wspomnieni Yadrung Tehiran, znany jako Chommannee i Suppachai Muensang czyli Superbon mają być liderami reprezentacji Tajlandii w walce o medale. Tehiran to zawodniczka, która wygrała jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w świecie kobiecego Muay Thai, czyli Muay Thai Angels. Mająca ponad 100 walk zawodowych fighterka ma na swoim koncie również występ w organziacji Glory. Podczas gali oznaczonej numerem 61 w Nowym Jorku pokonała przez niejednogłośną decyzję sędziów Ashley Nichols. Chommannee jest uznawana za jedną z najlepszych zawodniczek Muay Thai bez podziału na kategorie wagowe i murowaną kandydatką do zdobycia złotego medalu na nadchodzących mistrzostwach świata.

Suppachai Muensang znany szerszej publiczności jako Superbon Banchamek to od dawna jeden z najlepszych zawodników Muay Thai w wadze do 70 i 72,5 kg. Jako zawodowiec największe sukcesy odnosił w chińskiej organizacji Kunlun Fight oraz Enfusion Live. W 2016 roku zwyciężył cały turniej Kunlun Fight World Max, w którym brał udział również nasz Łukasz Pławecki. W zeszłym roku zwyciężył 8-osobowy turniej podczas gali Enfusion Luve 76 w Abu Dhabi. Lista jego sukcesów, jak i słynnych rywali z którymi się mierzył jest bardzo długa, chociaż warto wspomnieć, że polscy fani Muay Thai mogli oglądać go na żywo podczas rywalizacji w ramach turnieju Muay Thai na The World Games we Wrocławiu. Przed dwoma laty Superbon wygrał cały turniej zostawiając w pokonanym polu wszystkich rywali. 

Oprócz ich zobaczymy również broniących tytułów mistrza świata: Suphisarę Konlaka, Wiwata Khamthę, Arnona Phonkrathoka i wielu innych reprezentantów Królestwa Tajlandii, którzy będą z pewnością jasnymi punktami nadchodzących mistrzostw świata.