KF 81: BARTOSZ BATRA ZAWALCZY Z MOCNYM CHIŃCZYKIEM

Zawodnik i trener KO Gym Wrocław, Bartosz Batra po raz kolejny spróbuje podbić światowe ringi. Wrocławianin zawalczy na gali Kunlun Fight 81, a jego przeciwnikiem będzie Chińczyk, Wei Ning Hui. Na gali zobaczymy również powrót byłego mistrza Glory w wadze lekkiej, Andy’ego Ristie.

Przeciwnik Bartosza Batry przegrał dwie ostatnie walki z rzędu. W grudniu zeszłego roku w 1/8 finału turnieju Kunlun Fight przegrał przez decyzję po rundzie dodtkowej zSoufianem Kaddourim z Maroka. Ostatnią walkę stoczył 29 czerwca na gali WLF w Chonach, na której został znokautowany ciosem na korpus przez Iliasa Bulaida. Jest to jeden z najlepszych chińskich zawodników K-1, a w jego rekordzie nie brakuje wielkich nazwisk. Kenta Yamata, Juan Javier Barragan, Kompetch Fairtex czy Rungravee Sasiprapa. Nie brakowało w jego rekordzie również Polaków. W 2015 roku pokonał przez KO w pierwszej rundzie na Kunlun Fight 26 Tomasza Makowskiego z Nowej Soli, wielokrotnego mistrza świata i szefa organizacji MFC. W 2016 roku Chończyk wygrał turniej wagi półśredniej Kunlun, w finale rozprawiając się z uczestnikiem gal Glory, Abdellahem Ezbirim. Wśród jego tytułów można wymienić mistrzostwo świata Muay Thai organizacji WMC oraz zwycięstwo w turnieju o Puchar Króla Tajlandii.

Bartosz Batra od dłuższego czasu walczy poza Polską. Zwykle podczas organizowanych przez siebie obozów w Tajlandii. Wrocławianin walczył w organizacji Thai Fight czy Max Muay Thai. Niestety dla nas walki te kończyły się porażkami Bartosza i wracał na tarczy. W Polsce Bartosz stoczył jeden pojedynek dla organizacji DSF Kickboxing Challenge. Podczas pierwszej walki Muay Thai w historii organizacji przegrał przez decyzję sędziów z Jurijem Żukowskim. Jeśli chodzi o sukcesy, to warto wspomnieć o licznych sukcesach amatorskich, z mistrzostwem świata K-1 Global oraz Pucharem Świata WAKO na czele. Na zawodowstwie Batra wywalczył tytuł mistrza państw nadbałtyckich BMAF, mistrzostwo Polski i Europy IPCC oraz mistrzostwo rosyjskiej organizacji WFC w shootboxingu. Jak wielu zawodników w naszym kraju, Bartek postawił teraz na budowanie kariery poza naszym krajem i walczy za granicą. Kibice w Polsce na pewno pamiętają jego feud z Cezarym Zugajem jr, który skończył się zwycięstwem Bartka na gali A1 organizowanej przez Arkadiusza Wełnę.

Gala Kunlun Fight 81 odbędzie się 27 lipca w Pekinie, a transmisję z gali na żywo przeprowadzi telewizja FightBox.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.