MW K-1: MACIEJ GUZ I POLA ROGALA NAJLEPSI W STOLICY

Paweł Sawicki, Informacja własna

2019-12-15

W weekend 14-15 grudnia w siedzibie klubu Legia Fight Club miały miejsce pierwsze mistrzostwa Warszawy seniorów w formule K-1. Impreza połączona z 48. warszawską Grandą na Pieści i Giry ściągnęła zawodników z całej Polski, którzy zapragnęli być pierwszymi mistrzami stolicy w formule K-1. Największymi wygranymi imprezy są Pola Rogala reprezentująca AZS AWF Warszawa oraz Maciej Guz z Fight Gym Lublin.

Podopieczny Rafała Murata stoczył trzy walki podczas tego turnieju. W pojedynku eliminacyjnym pochodzący z Kocka zawodnik pokonał uczestnika jednej z gal DSF Kickboxing Challenge, Daniela Czeluśniaka z Gorlickiego Klubu Sportów Walki. W półfinale zwyciezca turnieju Muay Thai z gali Fighttime 20 rozprawił się z weteranem Muay Thai i uczestnikiem jednej z gal Spartan Fight, Adamem Trzpiołą obecnie reprezentującym Muay Thai Żbik Nasielsk. W finale Guz spotkał się z podopiecznym Michała Bławdziewicza z Knockoutu Bielany, Emilem Chorążewiczem. Trenujący w Lublinie kickboxer doskonale zneutralizował największy atut pochodzącego z Ostrołęki rywala, czyli doskonały technicznie boks. Guz nic sobie nie robił z odwrotnej pozycji przeciwnika i pewnie zwyciężył na pełnym dystansie. Obydwaj brali udział tydzień wcześniej w gali One to One: Fight Night 2 w stolicy lubelszczyzny, a Maciej ma zaplanowany pojedynek zawodowy za tydzień na gali TFL 19.

Reprezentująca AZS AWF Warszawa Rogala w walce eliminacyjnej rozprawiła się z Emilią Krupczak z Husarza Białystok. W finale warszawianka spotkała się z reprezentującą UKS Sanda Płock, Agatą Fijałkowską, którą pokonała pewnie u wszystkich sędziów na pełnym dystansie.

Podwójnym mistrzem Warszawy został natomiast Dawid Mańkowski. Zawodnik i trener warszawskiego Uniq Fight Club wywalczył złoto w wadze do 54 i 57 kg. W pierwszej kategorii nie miał przeciwnika, a w drugiej w trzeciej rundzie zmusił sędziego do przerwania walki z Rafałem Bartuszkiem z Legia Fight Club. Warszawianin wystartował również w wadze do 60 kg, ale w pierwszej rundzie został znokautowany kolanem przez Michała Gwaja z Ragnaroku Białystok. Dwaj reprezentanci Fight Gym Lublin: Gabriel Borowiak i Mateusz Niewielski wywalczyli złote medale odpowiednio w wadze do 81 kg i 63,5 kg. Pierwszy z nich w finale pokonał Patryka Mielniczuka z Uniqu Fight Club, a Mateusz rozprawił się z innym podopiecznym braci Paczuskich, Sebastianem Hudobą. Mistrzem stolicy został również mistrz ziemi kurpiowskiej, Karol Łasiewicki z Ostrołęka Fight Academy, który pokonał już w pierwszej rundzie Damiana Groblę z Klubu Bokserskiego Pieściarz Warszawa. Ostatnim finałem było starcie Aleksandra Kalickiego z AZSu Politechnika Warszawska i Adriana Koszałki z Fight Gym Lublin. Po emocjonującej i wyrównanej batalii sędziowie nie byli jednogłośni wskazując na podopiecznego Krzysztofa Kapronia.

Jak podsumować pierwsze mistrzostwa Warszawy? Na pewno była to organizacyjnie doskonała impreza. Karol Łada od dawna przyzwyczaił startujących do najwyższych standardów organizacyjnych i tutaj nie ma mowy o jakiś niedociągnięciach. W imprezie wzięło udział około 60 zawodniczek i zawodników z całej Polski, a w oczy rzucił się brak kilku klubów z Warszawy i okolic. Mistrzem Warszawy może zostać każdy ale tym pierwszym historycznym czempionem może zostać tylko jeden zawodnik w danej kategorii wagowej i tutaj zawodnicy mogą pluć sobie w brodę. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach frekwencja wzrośnie, zwłaszcza wśród klubów z Mazowsza, a impreza stanie się ważnym terminem w kalendarzach wielu trenerów i zawodników. Poniżej wyniki imprezy.