ŁUKASZ PŁAWECKI NAGRODZONY PRZEZ PREZYDENTA

Paweł Sawicki, nowysacz.naszemiasto.pl

2020-01-10

Zawodnik i trener Halnego Nowy Sącz, Łukasz Pławecki po raz kolejny został wyróżniony w swoim mieście. Tym razem spadł na niego tytuł najlepszego sportowca Nowego Sącza w 2019 roku, który został mu oficjalnie wręczony przez prezydenta miasta, Lubomira Handzela. 

Jak powiedział sam prezydent Nowego Sącza będzie od tego roku wybierał najlepszych sportowców z miasta. Handzel podkreślił wagę sukcesów sportowych Pławeckiego, jakie odnosił w 2019 roku:

- Bardzo się cieszę, że Nowy Sącz ma takiego zawodnika, który rozsławia nasze miasto i region nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Chcę promować tych sportowców, którzy odnieśli największy sukces i dzięki temu przyczynili się do promocji Nowego Sącza. – powiedział prezydent.

Pławecki w zeszłym roku stoczył 4 walki, z czego dwie wygrał i dwie przegrał. Zaczynał od porażki z Dominikiem Zadorą w pierwszej obronie mistrzowskiego pasa FEN. Następnie rozprawił się z Brazylijczykiem trenującym w Holandii, Rodrigo Mineiro. W stawce pojedynku, który odbył się na gali HFO: Nowe Rozdanie w Nowym Sączu był pas mistrza świata organizacji ISKA. Jesienią zawodnik i trener Halnego Nowy Sącz wywalczył tytuł mistrza świata organizacji WFMC pokonując w Jaśle na HFO: Spartan Night Włocha, Gianlucę Costę Cesariego. Rok zakończył udziałem w turnieju Mix Fight Gala we Frankfurcie, na którym uległ w półfinale Sergiejowi Braunowi. Poniżej jeszcze video z ceremonii.