ONE A NEW TOMMOROW: RODTANG DEMOLUJE HAGGERTY'EGO W REWANŻU

W piątek 10 stycznia w stolicy Tajlandii, Bangkoku miała miejsce pierwsza tegoroczna gala ONE Championship. Singapurska organizacja zatytułowała swoje pierwsze wydarzenie w tym roku jako nowe jutro i wbrew tytułowi, nie było wielkich zaskoczeń. W walce wieczoru mistrz ONE Super Series na zasadach Muay Thai w wadze muszej, Rodtang Jitmuangnon stanął do rewanżu z Brytyjczykiem, Jonathanem Haggerthy.

Pojedynek w żaden sposób nie przypominał ich pierwszej walki. Taj od początku ruszył w swoim stylu, czyli niemal bez przerwy wywierał presję na rywalu i zmuszał go do walki na wstecznym. Rodtang przyjął w pewnym momencie kopnięcie frontalne na twarz, co jest swego rodzaju potwarzą dla fighterów boksu tajskiego. Po tym ‘wybryku’ Haggerty’ego panujący mistrz postanowił za wszelką cenę wystawić jak najwyższy rachunek rywalowi notorycznie obijając jego korpus. Ostatecznie po jednym z ataków na tułów młody Anglik został wyliczony po raz trzeci i tym samym niezwykle aktywny w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy Taj po raz drugi obronił mistrzowski pas.

W pozostałych walkach na zasadach One Super Series też dużo się działo. Sangmanee Sathian Muay Thai pokonał jednogłośną decyzją sędziów Japończyka, Ketę Yamadę. Taj doskonale operował kopnięciami okrężnymi na korpus, które raz po raz raniły walecznego reprezentanta kraju kwitnącej wiśni. Ostatecznie była to na tyle skuteczna broń, by zapewnić Sangmanee zwycięstwo.

Imponujący występ zanotował natomiast Liam Harrison, który brutalnie rozprawił się już w pierwszej rundzie z Malezyjczykiem, Mohammedem Bin Mahmoudem. Brytyjczyk pokazał fenomenalne łokcie i głównie dzięki nim zanotował pierwsze zwycięstwo w organizacji Chatriego Sityodtonga.

Sensacją zakończyła się walka Victora ‘Leo’ Pinto z Adamem Noi z Algierii. Popularny Francuz już w pierwszej rundzie zapoznał się z deskami, złapany na kontrę wysokim kopnięciem przez reprezentanta Afryki. Dwupunktowe zwycięstwo z pierwszej rundy Noi dowiózł do końca i sensacyjnie zwyciężył znanego rywala. Poniżej pełne wyniki walk One Super Series z gali w Bangkoku.

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza ONE Super Series na zasadach Muay Thai w wadze muszej:

61,2 kg: Rodtang Jitmuangnon (Tajlandia) pokonał Jonathana Haggerty’ego (Wielka Brytania) przez TKO (trzy liczenia) w trzeciej rundzie (2:39 min)

Muay Thai:
65,8 kg: Sangmanee Sathian Muaythai (Tajlandia) pokonał Kentę Yamadę (Japonia) przez jednogłośną decyzję sędziów.
65,8 kg: Liam Harrison (Wielka Brytania) pokonał Mohammeda Bin Mahmouda (Malezja) przez KO (lewy podbródkowy) w pierwszej rundzie (2:03 min)
65,8 kg: Mungthai PK. Saenchaimuaythaigym (Tajlandia) pokonał Brice’a Delvala (Algieria) przez niejednogłośną decyzję sędziów

Kickboxing:
65,8 kg: Adam Noi (Algieria) pokonał Victora ‘Leo’ Pinto (Francja) przez jednogłośną decyzję sędziów

Muay Thai:
65,8 kg: Mehdi Zatout (Algieria) pokonał Hana Zi Hao (Chiny) przez niejednogłośną decyzję sędziów

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.