BEST OF 2019: GALA ROKU

Kontynuujemy nasze podsumowania 2019 roku w polskim kickboxingu. Po artykułach dotyczących najlepszych zawodników, trenerów oraz odkryć roku czas na kolejną kategorię. Tym razem bierzemy pod lupę najlepsze gale kickboxingu w Polsce, jakie odbyły się w 2019 roku. Oto nasze top 3 wydarzeń kickboxerskich w naszym kraju, jakie miały miejsce w ostatnim roku.

Słowem wstępu wyjaśnimy kryteria, jakimi kierowaliśmy się podczas dokonywania wyboru. Pod uwagę wzięliśmy tylko te gale, na których w większości odbywały się walki w kickboxingu. Nie rozróżniamy natomiast gal na formuły, w jakich walczyli zawodnicy. W naszym typowaniu braliśmy pod uwagę gale, na których odbywały się głównie walki zawodowe. Gale, na których nie było pojedynków zawodowych, bądź liczba profesjonalnych walk była mniejsza niż 50 procent walk na karcie, nie są brane pod uwagę. W rankingu uwzględniamy następujące aspekty danej gali: ilość nokautów, rozpoznawalność nazwisk, ilość ringowych wojen, widowiskowość walk. Oto nasze top 3 gal w polskim kickboxingu w 2019 roku.

Najlepsza gala: HFO: Spartan Night (20.09.2019, Jasło)

Ringowa wojna pomiędzy Mateuszem Kubiszynem i Bartłomiejem Domalikiem, straszliwe nokauty w wykonaniu Norberta Joba, Piotra Golona i Rafała Smalarza, widowiskowa walka pomiędzy Mateuszem Białasem i Dawidem Nowakiem, a wisienką na torcie była walka o pas mistrza świata WFMC Łukasza Pławeckiego. Gala HFO: Spartan Night w Jaśle była zdecydowanie najlepszą i najbardziej widowiskową galą polskiego kickboxingu w zeszłym roku. Trzy nokauty wysokimi kopnięciami, w tym jeden Piotra Golona, który na fanpage’u TVP Sport obejrzało ponad milion osób. Oczywiście gala w Jaśle miała też swoje słabsze strony ale zdecydowanie więcej było tych pozytywnych, a raczej spektakularnych momentów. Jednym słowem, nie było lepszej gali w zeszłym roku.

Na miejscu drugim wśród najlepszych gal polskiego kickboxingu w 2019 roku stawiamy DSF 21: Śląskie Tąpnięcie 2. W walce wieczoru wspomnianej gali zobaczyliśmy broniącego tytułu w wadze do 81 kg, jednego z najlepszych polskich kickboxerów bez podziału na kategorie wagowe, Kamila Jenela. Reprezentant Rudy Śląskiej zdominował francuskiego mistrza Muay Thai, weterana Glory, Yohana Lidona. Doskonały występ Jenela był zwieńczeniem świetnej gali. Oprócz tego pojedynku widzieliśmy starcie na szczycie kobiecego kickboxingu w Polsce, w którym Ewa Pietrzykowska pokonała po rundzie dodatkowej Iwonę Nierodę. Dodając do tego dwa nokauty w wykonaniu Michała Turyńskiego na Ivanie Bartku i Remigiusza Smolińskiego na Brice Kombou mieliśmy doskonałą galę, która była dostępna niemal w każdym domu za pośrednictwem TVP Sport.

Ostatnie miejsce na podium najlepszych gal polskiego kickboxingu w 2019 roku zajmuje MFC 16 w Zielonej Górze. W walce wieczoru wydarzenia promowanego przez Tomasza Makowskiego Marcin Bodnar zdobył mistrzowski pas organizacji w wadze ciężkiej nokautując Czecha, Alena Kapetanovica. Zwycięstwo przed czasem zanotował również uplasowany przez nas na czwartym miejscu wśród najlepszych kickboxerów minionego roku, Sławomir Przypis, który zastopował Pavla Sacha z Czech. Dodatkowo zobaczyliśmy dwie walki o pasy międzynarodowego mistrza Polski PZKB, które wywalczyli Kacper Frątczak i Przemysław Kacieja. Swoimi występami galę uświetnili również reprezentujący Armię Polkowice bracia Muszyńscy: Bartosz i Kacper, jeden z najlepszych zawodników Muay Thai w Polsce, Maciej Zembik oraz Emilia Czerwińska. Świetna gala organizacji MFC, która od lat trzyma wysoki poziom kickboxingu, musiała znaleźć się w naszym podsumowaniu.

Najlepsza gala w polskim kickboxingu w 2019 roku:

1. HFO: Spartan Night (20.09.2019, Jasło)
2. DSF 21: Śląskie Tąpnięcie II (30.03.2019, Mysłowice)
3. MFC 16 (05.10.2019, Zielona Góra)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.