ZAWODNICY MIKE'S GYM POWALCZĄ O IGRZYSKA W TOKIO

Przejścia z kickboxingu do boksu to dość powszechna sprawa. W ostatnich latach kariery bokserskie próbowali budować weterani japońskiego K-1: Tyrone Spong oraz Nieky Holzken. Zwykle zmiana dyscypliny odbywa się na płaszczyźnie sportu zawodowego ale dwóch zawodników Mike’s Gym postanowiło spróbować sił w walce o igrzyska olimpijskie. Chico Kwasi i Serginio Kanters postanowili, że będą reprezentować Niderlandy w boksie olimpijskim na igrzyskach w Tokio.

Pierwszy sprawdzian umiejętności w boksie olimpijskim będzie miał miejsce podczas turnieju pięściarskiego w Rotterdamie zaplanowanym na luty. Jeśli na tej imprezie dwóch podopiecznych Mike’a Passaniera wypadną dobrze to wtedy będą starali się wystartować w niderlandzkiej eliminacji, a ostatecznie w jednym z turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich.

Chico Kwasi w ostatnich miesiącach skupił się mocno na boksie. W listopadzie wziął udział w imprezie pięściarskiej w Amsterdamie, na której wygrywał przez TKO i niejednogłośną decyzję sędziów. Weteran litewskiej organizacji King of Kings ma na swoim koncie cztery walki w boksie zawodowym. Ostatnio rywalizował w turnieju zawodowców w wyżej wspomnianym Amsterdamie. Na ringach zawodowych pozostaje niepokonany jako pięściarz.

Serginio Kanters ma na swoim koncie dwanaście walk w zawodowym boksie. Karierę rozpoczął w 2015 roku i po trzech zwycięstwach przyszła pierwsza porażka. Obecnie jego rekord zawodowy wynosi 8 zwycięstw, 3 porażki i remis. Wszystkie trzy porażki to starcia z rywalami o dodatnim rekordzie, z czego dwaj są uznawani za prospektów. Ostatnią walkę w boksie Kanters stoczył w Amsterdamie, na tej samej gali co Kwasi pokonał Anatolija Hunanyana, znanego z walk w FEN i DSF Kickboxing Challenge na zasadach kickboxingu.

Podczas nadchodzących igrzysk olimpijskich rywalizacja w boksie będzie organizowana przez MKOL. Największa federacja boksu olimpijskiego na świecie, AIBA została odsunięta od organizacji zarówno turniejów kwalifikacyjnych jak i głównego turnieju w Tokio. Tym samym odbędą się tylko turnieje kwalifikacyjne, na których będą rywalizować najlepsi pięściarze na świecie. Wśród nich nie zabraknie sław ringów olimpijskich i zawodowych. Jak widać, nie zabraknie również zawodników kickboxingu, za których oczywiście będziemy trzymać kciuki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.