GLORY 75: ARTUR SAŁADIAK W KARCIE WALK

Uznawana przez wielu za najlepszą organizację kickboxingu na świecie, Glory odsłoniła kolejne karty na zaplanowaną 29 lutego w Utrechcie galę Glory 75. Wśród ogłoszonych walk zobaczymy byłych mistrzów: Haruta Grigoriana i Anissę Meksen, mistrza KOK, Sergieja Masłobojewa oraz mieszkającego i trenującego w Wielkiej Brytanii, Artura Saładiaka.

Wspomniana dwukrotna mistrzyni Glory w wadze superkoguciej, Anissa Meksen powraca do ringu Glory po kontrowersyjnej porażce przez decyzję z Amerykanką, Tiffany van Soest, która miała miejsce w listopadzie. Francuska gwiazda światowych ringów spotka się z reprezentantką Korei Południowej, Ji Waen Lee. Koreanka to weteranka organizacji Kunlun Fight, mająca na swoim koncie dwa pojedynki w organizacji. Lee zadebiutowała podczas Glory 35 w Nicei, na której spotkała się z reprezentującą gospodarzy Amel Dehby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem francuski przez jednogłośną decyzję sędziów. Po 28-miu miesiącach Koreanka wróciła na galę Glor 64 w Strasburgu. Francuska ziemia po raz drugi okazała się dla niej niezbyt szczęśliwa, bowiem przegrała przez niejednogłośną decyzję sędziów z Sarah Moussaddak.

Wracający po porażce przez nokaut i blisko rocznej absencji, Harut Grigorian chciałby wykonać pierwszy krok w kierunku odzyskania mistrzowskiego pasa w wadze półśredniej. Podczas gali w Utrechcie pochodzący z Armenii kickboxer trenujący w słynnym Hemmers Gym w Bredzie spotka się z Brytyjczykiem, Jamiem Batesem. Anglik w ostatnich czterech walkach dla Glory trzykrotnie schodził z ringu jako zwycięzca. Bates w zeszłym roku tylko raz pojawił się na ringu Glory. Podczas 70. gali organizacji w Lyonie pokonał Bedata Hoduka przez jednogłośną decyzję sędziów.

Mistrz i supergwiazda litewskiej organizacji King of Kings, Sergiej Masłobojew spotka się w ringu z Roelem Mannaartem. Po świetnych występach w ONE Championship i imponującym debiucie w Glory, Masłobojew chciałby zbliżyć się do walki o pas z Artemem Vakhitovem. Syn legendarnego Andre Mannaarta powraca do Glory po udanej obronie mistrzowskiego pasa japońskiej organizacji K-1 w listopadzie, kiedy znokautował w pierwszej rundzie Australijczyka, Chrisa Bradforda. W swoich dwóch występach w Glory Manaart schodził z ringu jako zwycięzca. Obydwie walki były jednak pojedynkami w limicie wagi ciężkiej, a tym razem Roel zejdzie do wagi półcieżkiej.

Były mistrz lethwei organizacji WLC, Artur Saładiak po raz drugi wejdzie do ringu Glory podczas gali w Utrechcie. Przeciwnikiem naszego rodaka będzie Francuz, Guerrric Billet. Reprezentant trójkolorowych rywalizował do tej pory na galach Glory w swojej ojczyźnie. Trzykrotnie walczył w prelimsach, na których dwa razy wygrywał i raz przegrał. Jego ostatni występ to październikowa walka z Mahmmedem Hendoufem podczas gali Glory 70 w Lyonie. Pojedynek był częścią karty Superfight Series i zakończył się porażką Billeta przez niejednogłośną decyzję sędziów. Poniżej jeszcze rozpiska jaką na dzień dzisiejszy oficjalnie ogłosiła organizacja.

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza wagi piórkowej Glory:

65 kg: Petchpanomrung Kiatmookao (Tajlandia) vs Sergiej Adamczuk (Ukraina)

77 kg: Hamicha (Maroko) vs Dimitrij Menszikow (Rosja)
85 kg: Yousri Belgaroui (Tunezja) vs Jakob Styben (Niemcy)
70 kg: Tyjani Beztati (Maroko) vs Michael Palandre (Francja)
77 kg: Harut Grigorian (Armenia) vs Jamie Bates (Wielka Brytania)
55,3 kg: Anissa Meksen (Francja) vs Ji Waen Lee (Korea Południowa)
95 kg: Sergiej Masłobojew (Litwa) vs Roel Mannaart (Holandia)
70 kg: Mohammed Hendouf (Belgia) vs Bruno Gazani (Brazylia)
70 kg: Guerric Billet (Francja) vs Artur Saładiak (Polska)
65 kg: Meng Goa Feng (Chiny) vs Antonio Campoy (Hiszpania)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.