GLORY 76 I 77

Glory kilkukrotnie zmieniało datę i kartę walk dotyczących po kwarantannowych gal, na szczęście, wszystko wskazuje na to, że gala Glory 76, zaplanowana na 19 grudnia odbędzie się. Powodem przesunięcia gali, był przymusowy pobyt Badra Hariego na kwarantannie. Glory 77 planowana jest na 30 stycznia 2021 roku, ogłoszona została główna przebojowa walka tego wydarzenia, zmierzyć się mają, obecny czempion Glory – Rico „Król kickboxingu” Verhoeven z przodującym od dawna w rankingu wagi ciężkiej- Jamalem „Goliatem” Saddikiem.

Glory 76 oferuje kilka bardzo dobrych pojedynków, z których z całą pewnością kilka okaże się bardzo emocjonującymi. Głównym zestawieniem gali jest walka Badra Hariego z zajmującym 3 miejsce w rankingu Glory, Rumunem – Benjaminem Agdebui. O ile marokańskiego zawodnika nie trzeba nikomu przestawiać to Benjamin zasługuje na kilka słów opisu. Na wszystkie walki stoczone dla Glory odnotowywał porażki na rzecz trzech zawodników Verhoevena, Ben Saddika i Guto Inocente. Wśród „skalpów” Rumuna znajdują się: Hesdy Gerges, Ismael Londt, Jahfarr Wilnis, Mladen Brestovac i Arkadiusz Wrzosek. Był jednym z ośmiu zawodników, którzy wzięli udział w turnieju wagi ciężkiej, to właśnie w jego finale poniósł porażkę z reki zwycięzcy – Ben Saddika.

Pojedynkiem o pas wagi półśredniej będzie starcie pomiędzy francuzem Cedrikiem Doumbe a pretendentem z Mike’s Gym – Murthielem Groenhartem. Zawodnicy już kilkukrotnie spotykali się w ringu, za pierwszym razem wygrał francuz, ale drugie spotkanie skończyło się na korzyść holendra, wtedy też Groenhart odebrał pas Doumbemu. Od tego starcia minęły dwa lata, Cedric, który jeszcze wcześniej mógł się pochwalić takimi zwycięstwami jak z Niekim Holzkenem i Yoannem Congolo. Obecnie przeszedł przemianę od „movera” do „punchera” pokonał przez KO: Alima Nabiyeva, Haruta Grigoriana i Thongchaia Sitsongpeenonga, z Jimmim Vienotem wygrał na punkty. Doumbe i Groenhart otwarcie się nie lubią, Glory najprawdopodobniej próbuje skomercjalizować ten konflikt promując filmy, na których dochodzi do ich spotkań i wymiany „uprzejmości”. Podobnie jak Cedric, Murthiel wyczyścił swoją „połowę” kategorii wagowej.

Kolejnym starciem, w ramach tego wydarzenia będzie rewanżowe zestawienie Chorwata Antonio Plazibata z francuzem Nordinem Mahieddine. 26 letni Chorwat posiada kilka znaczących tytułów, w tym: mistrzostwo WAKO Pro Low Kick 2018, mistrzostwo K-1 z 2017 roku i zwycięstwo Grand Prix w wadze ciężkiej z tego samego roku, stoczył również jedną walkę dla organizacji One. Już dwukrotnie miał być zestawiony z Arkadiuszem Wrzoskiem, ale sytuacja związana z pandemią doprowadziła do odwołania obydwu gal.  Plazibat posiada 3 zwycięstwa w Glory: z Tomasem Możnym, Jahfarrem Willinisem i własnie Nordinem Mahieddine. Co ciekawe, Plazibat zna i koleguje się z Badrem Harim, mają za sobą wspólne sparingi, o których Chorwat mówił: „inni padali a ja kontratakowałem”.

Czwartym starciem w głównej karcie Glory 76 będzie walka debiutującego Leviego Rigtersa z również debiutującym Massinissem Hamailim, po raz kolejny będzie to zestawienie zawodnika pochodzącego z Holandii i Francuza. Obydwaj są utytułowani, Rigters ma 25 lat i 2 metry wzrostu, zanim trafił do Glory, osiągnął tytuł mistrza wagi ciężkiej holenderskiej organizacji Enfusion. Wśród zawodników, z którymi wygrał są takie nazwiska jak Mihajlo Kecojević i Giannis Stoforidis, niewykluczone, że to właśnie Rigtersa, władze Glory upatrują, jako najlepiej zapowiadający się prospekt.

Absolutnie hitowym zestawieniem jest, planowana na galę Glory 77 walka o pas mistrzowski pomiędzy Rico Verhoevenem a Jamalem Ben Saddikiem. Jeżeli gdziekolwiek wypatrywać następcy ringowego zabijaki, jakim w najlepszym okresie był Badr Hari to właśnie w jego krajanie. Saddik mierzy 205 cm, waży ponad 120 kg stąd jego pseudonim „Goliat”, jest największym zawodnikiem Glory. Jego historia jest podobna do historii Badra Hariego, Jamal pochodzi z marokańskiej rodziny, która wyemigrowała do Belgii gdzie się urodził. Od najmłodszych lat obdarzony był ogromnym wzrostem, dzięki czemu już, jako nastolatek konkurował i wygrywał z dorosłymi. Udało mu się zwyciężyć w turnieju wagi ciężkiej, który odbył się w 2018 roku. To będzie jego trzecie zestawienie z Verhoevenem, pierwsze wygrał przez TKO w drugiej rundzie. Ben Saddik postrzegany jest przez ekspertów, jako zawodnik, który ma realne szanse zdetronizować Verhoevena 30 grudnia 2021 roku.

PS Alex Pereira wygrał walkę MMA przez KO w pierwszej rundzie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.