TWG 2017: CZWORO FINALISTÓW W KICKBOXINGU

Awans do jutrzejszych finałów na The World Games wywalczyło czworo reprezentantów Polski w kickboxingu.

Marta Waliczek po zwycięstwie nad Nabilą Tabit z Maroka awansowała do finału wagi do 60 kg rozpoczętego w środę w hali Orbita turnieju kick-boxingu 10. Światowych Igrzysk Sportowych. Rywalką Polki w walce o złoto będzie Meksykanka Melissa Martinez Acevez. W półfinale walczyłam lepiej niż we wcześniejszej rundzie. Podeszłam do pojedynku z chłodną głową, szybko wypracowała sobie przewagę, a potem można powiedzieć że tańczyłam w ringu i próbowałam różnych technik walki z rywalką z Maroka – mówiła po awansie do finału Marta Waliczek.

Do finału kategorii 86 kg zakwalifikował się Dawid Kasperski, który wygrał z Romanem Piatnicą z Rosji 3:0. Jego przeciwnikiem będzie Bośniak Mesud Selimović. Znowu spotkałem się z nim w półfinale. Wcześniej walczyłem z Piatnicą w Mariborze podczas Mistrzostw Europy. Wtedy było ciężko, dzisiaj trochę lżej. Przed tą walką rozgrzałem się prawidłowo i było dobrze. Idę po złoto! – mówił Kasperski po zwycięskim półfinale.

W finale 91 kg znalazł się Mateusz Pluta, który wygrał z Mołdawianinem Pawłem Woroninem. O złoto Polak powalczy z Igorem Darmeszkinem z Rosji.

Ostatnim Polakiem, który awansował do finału był Michał Ronkiewicz, który pokonał Rosjanina Datsi Datsiewa 2:1 i w jutrzejszym finale zmierzy się z Francuzem Zakarią Laaouatni. W naszym klubie wisi na ścianie napis „Twardzi jak stal – nigdy się nie poddajemy” i Michał tu pokazał walkę z sercem, dlatego wygrał. Wcześniej zdarzało mu się przesypiać walki, ale do tych zawodów był przygotowany i zdeterminowany. Pomogła mu też wrocławska publiczność, bo ten doping go poniósł do finału – mówił uradowanym trener Michała, Rafał Petertil.

Małgorzata Dymus miała w ćwierćfinale wolny los, a w półfinale przegrała ze Słowaczką Sandrą Maskovą 1:2.

Aleksander Kalicki pokonał w kategorii 63,5 kg Mohameda Ibrahima Sailane z Maroka i w półfinale przegrał z Serbem Aleksandarem Konovalovem.

Wojciech Kazieczko zwyciężył w kategorii 67 kg Turka Eymura Buraka i w walce o finał przegrał z Serbem Slobodanem Milajloviciem.

W walce o medale kibice mieli też obejrzeć dwóch innych Polaków – Arkadiusza Kaszubę i Michała Turyńskiego. Obaj jednak przegrali z… kontuzjami. Kaszuba miał złamaną szczękę po walce z Irańczykiem Khanjarim, a Turyński już do turnieju przystąpił z poważnym urazem stopy. Ćwierćfinał jeszcze przetrzymał, ale przed półfinałem zrezygnował z walki.

Z turniejem pożegnali się również Róża Gumienna i Marcin Kret. Wrocławianka, która podczas Ceremonii Otwarcia The World 2017 złożyła w imieniu wszystkich zawodniczek i zawodników uroczyste ślubowanie, przegrała w kategorii 65 kilogramów ze Słowaczką Veroniką Cmarovą. Natomiast, Kret uległ w wadze do 71 kg Izraelczykowi Itaiowi Gershonowi.

Róża przegrała z bardzo dobrą zawodniczką. Veronika Cmarova to aktualna wicemistrzyni świata i medalistka Mistrzostw Europy. Wprawdzie Róża wcześniej trzy razy ze Słowaczką wygrała, ale to były bardzo wyrównane pojedynki. I tu nie można mówić, że nasza zawodniczka zawiodła, bo przegrała z doświadczoną zawodniczką. Pierwsza runda była dobra w wykonaniu Róży, ale potem zabrakło konsekwencji i Słowaczka to wykorzystała – tak walkę swojej podopiecznej skomentował Tomasz Skrzypek, trener polskiej reprezentacji. Sama zawodniczka nie chciała po przegranej walce rozmawiać i szybko opuściła Halę Orbita.

Finały i walki o 3. miejsce rozegrane zostaną w czwartek 27 lipca. Początek o godz. 11.00.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.