GLORY 44: WYNIKI WAŻENIA

Przedstawiamy wyniki ważenia przed dzisiejszą galą Glory 44, która odbędzie się w Chicago. Wszyscy zawodnicy spełnili wymagane limity wagowe przed swoimi pojedynkami i teraz czekają już tylko na wejście do ringu. W walce wieczoru do kolejnej próby obrony pasa kategorii półśredniej stanie Cedric Doumbe (67-4-1), który tym razem w rewanżu zmierzy się z Murthelem Groenhartem (66-22-3). Do ich pierwszej walki doszło w roku 2016 na Glory 28, gdy Cendric przed własną publicznością w Paryżu pokonał jednogłośną decyzją sędziów reprezentanta Holandii.

W kategorii ciężkiej w największej federacji na świecie zadebiutuje nasz reprezentant Michał Turyński, który stanie przed walką życia. Nie będzie on miał łatwego zadania, ponieważ na przeciwko niego stanie utytułowany Catalin Morosanu. Turyński będzie chciał pomścić swoich rodaków, bo przecież mocno bijący Rumun odprawiał z kwitkiem Pawła Słowińskiego, Tomasza Czerwińskiego, Łukasza Krupadziorowa oraz dwukrotnie Wiesława Kwaśniewskiego. Miejmy również nadzieję, że podopieczny Tomasza Skrzypka wyjdzie w 100% zdrowy, bo jak wiemy trapią go w ostatnim czasie kontuzje.

To nie koniec Polskich akcentów na tym wydarzeniu, bo przecież drugą walkę w organizacji stoczy Rafał Dudek. Zawodnik Fight House Nowy Sącz zmierzy się z równolegle rozwijającym karierę w MMA, Natem Richardsonem. Polak podczas Glory 43 w końcu zadebiutował w uznawanej za numer jeden na świecie organizacji kickboxingu. Niestety dla fanów kickboxingu znad Wisły Dudek przegrał walkę z Itay’em Gershonem, izraelskim zawodnikiem Muay Thai, rozpoznawalnym już na całym świecie. Pojedynek był wyrównany, jednak sędziowie dostrzegli w nim przewagę zawodnika reprezentującego naród wybrany.

Ponadto w turnieju wystartuje Meryem Uslu, która będzie chciała udanie wrócić po porażce w Polsce. Zawodniczka reprezentująca Niemcy wystąpiła na Ladies Fight Night 5, gdy  kolejny raz spotkała się z Małgorzatą Dymus. Polka po mocnym boju wygrała w Poznaniu i zaliczyła bardzo ważny sukces w karierze.

Walka wieczoru o pas wagi półśredniej:
Cédric Doumbé (169) vs Murthel Groenhart (168.5)

Walki turniejowe:
Antoine Pinto (169.5) vs Zach Bunnel (168)
Karim Benmansour (170) vs Harut Grigorian (169.5)
Tiffany van Soest (121) vs Meryem Uslu (120)

Superfight:
Richard Abraham (170) vs Daniel Morales (169.5)
Ctlin Moroanu (221) vs Michał Turyński (244)
Dustin Jacoby (186.5) vs Sean Choice (179.5)
Warren Thompson (186.5) vs Robert Thomas (186.5)
Rafał Dudek (154) vs Nate Richardson (154)
Adrian Maxim (142.5) vs Victor Pinto (142.5)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.