PAWEŁ BISZCZAK: PASA NIE ODDAM, JEST MÓJ!

Paweł Biszczak podczas gali Fight Exclusive Night 19 będzie po raz pierwszy bronił pasa federacji w K-1. Jego rywalem będzie Igor Danis. Porozmawialiśmy z czempionem i zapytaliśmy, jak czuje się przed swoim kolejnym startem.

- Paweł, jak u ciebie? Jak się czujesz?
Paweł Biszczak: A dziękuję, bardzo dobrze. Do gali zostało już tylko kilkadziesiąt godzin, więc tak naprawdę ostatnie chwile przede mną, w których będzie trochę obowiązków pozasportowych i czas na odpoczynek.

- Ludzie mówią, że w sporcie trudniej jest bronić niż gonić. Ty pasa, który dogoniłeś, teraz będziesz bronił. Po raz pierwszy.
PB: Wiem, że ludzie tak mówią, w mediach pojawiają się komentarze, że najtrudniejsze dopiero przede mną, ale ja w ogóle nie podchodzę do tego w ten sposób. Wyjdę po raz kolejny do klatki i zrobię wszystko, żeby wygrać ważny i trudny pojedynek.

- Pas jest jednak twój.
PB: Tak i jestem z tego dumny. Wywalczyłem go sobie podczas ostatniej gali, byłem lepszy, wygrałem i teraz to ja będę robił wszystko, aby był w moim posiadaniu jak najdłużej.

- Dużo się mówiło tuż po twojej styczniowej walce z Wojciechem Wierzbickim, że będzie między wami rewanż. Jak zareagowałeś, gdy dowiedziałeś się, że to nie z Wierzbickim przyjdzie ci się zmierzyć we Wrocławiu?
PB: Byłem gotowy na rewanż i mogłem z Wojtkiem jeszcze raz walczyć. Moim rywalem będzie kto inny, ale jego poziom będzie z pewnością taki sam. To obity, doświadczony zawodnik, który na pewno zrobi wszystko, żeby ze mną wygrać. Przeciwnik się zmienił, ale moje nastawienie i trudność postawionego przede mną zadania już nie.

- Nie za długą miałeś przerwę?
PB: Dokładnie 9 miesięcy. Mogłem walczyć szybciej – nie miałem nic przeciwko temu. Wyszło jednak tak, że moja przerwa trochę trwała, a ja lubię być w okresie między startowym i często walczyć. Na pewno jednak nie będzie to miało wpływu na moją dyspozycję w sobotę.

- Masz jeszcze w planie jakiś mocny akcent przed walką?
PB: Fizycznie już tylko odpoczynek plus ewentualnie jakieś szybkościówki, które będą miały na celu pobudzenie organizmu. Do tego trening medialny, konferencja prasowa, ważenie – trochę tego będzie.

- Wierzysz w magię liczb?
PB: Nie, a dlaczego pytasz?

- Bo we Wrocławiu wystąpisz dla FEN po raz siódmy. O szczęśliwej siódemce mówiłeś nawet podczas oficjalnego trailera.
PB: Bo to po prostu moja siódma walka – nic więcej. Nie wierzę w takie rzeczy – to tylko stwierdzenie faktów. Nie będzie to miało na mnie wpływu. Wyjdę, by zwyciężyć i dam dobrą walkę – tak będzie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.