6 WALK O PASY K-1 W MARCU NA K-1 FESTA

Już 21 marca w Saitama Super Arena odbędzie się kolejna gala marki K-1. Przejęty przez Krush znak handlowy pozwala rozwijać japoński kickboxing, a w karcie walk zobaczymy aż 6 walk o pasy i czołowych japońskich wojowników z Takeru, Tetsuyą Yamato czy Yutą Kubo na czele, całość dopełnią walki Chingiza Allazova i Kaewa Weerasakrecka.

Walką wieczoru będzie starcie o pas w wadze superpiórkowej. Broniązy tego trofeum Taiga stanie do walki z Takeru. Będzie to już trzecie starcie wspomnianej dwójki, a ich pojedynek z 2015 roku został przez wielu ekspertów uznany za najlepszą walkę w kickboxingu. Spodziewamy się po raz kolejny wielkich emocji, godnych rywalizacji pod legendarną marką świata kickboxingu. 

Innym ciekawym starciem będzie również pojedynek o pas mistrza w wadze super lekkiej. Masaaki Noiri spotka się w nim z weteranem japońskiej sceny Muay Thai, Tetsuyą Yamato. Jest to kolejny ciekawy pojedynek zawodników, którzy od dobrych kilku lat są obecni na scenie sportów walki w kraju kwitnącej wiśni. Nieznacznym faworytem starcia jest Noiri, jednak Yamato jest awodnikiem, którego na pewno nie powinno się skreślać.

Swój pas mistrza K-1 WGP Japan w wadze półśredniej postawi na szali również Yuta Kubo, którzy zmierzy się z Melsikiem Baghdasaryanem, mistrzem WLF oraz niepokonanym w trzech walkach zawodnikiem. Zapowiada się szaleńcza wymiana ciosów między obydwoma fighterami i mamy nadzieję, że w tej walce emocje również sięgną zenitu.

Na ogłoszenie swojego rywala czeka natomiast Chengiz Allazov, który będzie bronił swojego pasa w dywizji super półśredniej. Podobnie jak niedawno koronowany na mistrza ciężkiego K-1, Chorwat Antonio Plazibat, dla którego również trwają gorączkowe poszukiwania rywala.

Wiadomo również, że zobaczymy przynajmniej jedną walkę rankingową. Były mistrz K-1 w wadze do 63,5 kg, Taj Kaew Weerasakreck spotka się z Renem Hiramoto. Jak widać marzec w światowym kickboxingu, zwłaszcza w Japonii zapowiada się niesamowicie i czekamy na informację, czy tym razem organizacja udostępni jakiś przekaz użytkownikom spoza kraju kwitnącej wiśni. Poniżej jeszcze wstępna rozpiska:

K-1 WGP Japan Super Featherweight Championship: Taiga(C) vs. Takeru
K-1 WGP Japan Lightweight Championship: Wei Rui(C) vs. Koya Urabe
K-1 WGP Japan Super Lightweight Championship: Masaaki Noiri(C) vs. Tetsuya Yamato
K-1 WGP Japan Welterweight Championship: Yuta Kubo(C) vs. Melsik Baghdasaryan
K-1 WGP Japan Super Bantamweight Championship: Takei Yoshiki(C) vs. TBA
K-1 WGP Japan Super Welterweight Championship: Chingiz Allazov(C) vs. TBA
K-1 WGP Japan Heavyweight Championship: Antonio Plazibat(C) vs. TBA
Super Fight: Kaew Weerasakreck vs. Ren Hiramoto

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.