MP PZKB LOW KICK: BRATKOWICZ I NIERODA NAJLEPSI

W zeszły weekend, od 5 do 7 kwietnia w Nowym Targu odbywały się mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule low kick Polskiego Związku Kickboxingu. Wśród startujących nie zabrakło oczywiście zawodników DSF Kickboxing Challenge i FEN, którzy tłumnie stawili się na Podhalu i przywieźli pokaźny wór medali.

W kategorii powyżej 91 kg najlepszy okazał się Remigiusz Smoliński reprezentujący KS FUX Zabrze. Podopieczny Witolda Kostki oraz mistrza DSFu, Kamila Jenela po błyskawicznym znokautowaniu Brice’a Kombou miał niedosyt i pojechał po medal z mistrzostw Polski. Udało mu się zdobyć złoto i tym samym trafić w orbitę zainteresowań trenerów kadry. Drugie miejsce zajął mający debiut w DSF Kickboxing Challenge przed sobą, Adam Abood al Hassani z NKSW Nowy Targ, który nie wyszedł do finału z powodu kontuzji. Podium uzupełnili ich półfinałowi rywale: podopieczny Mariusza Cieślińskiego, zeszłoroczny mistrz Polski K-1 w formule półzawodwoej, Grzegorz Ciosek z KO Gym Świebodzice oraz Rafał Jaszczuk z PCNP Rebelia Kartuzy.

W wadze do 91 kg rywalizację o najwyższe cele przejęła młodzież. Mający na swoim koncie występy w DSF Kickboxing Challenge, Mateusz Janu z Paco Team Katowice zakończył rywalizację na ćwierćfinałach. Podopieczny Witolda Kostki nie ma najlepszego roku, bowiem ostatnio na DSF 19 w Warszawie został zastopowany przez dwukrotnego mistrza PLMMA w wadze półćiężkiej, Kewina Wiwatowskiego. Złoto powędrowało do Michała Grzesiaka z Center Team Odolanów, srebro do młodego podopiecznego trenera kadry, Andrzeja Garbaczewskiego, Dominika Grzędy z Boxera Siedlce, a brązowymi medalami podzielili się Kacper Kotłowski z KKT Bałtyk Koszalin i Michał Adamek z UKSu Tom Bee Team Góra Kalwaria.

Kategoria do 86 kg także przeszła małe wietrzenie. Podczas gdy mistrz DSF Kickboxing Challenge, Maksymilian Bratkowicz zszedł do wagi 81 kg jego miejsce zajęli Ci, którzy wcześniej oglądali jego plecy. Tytuł mistrza Polski wywalczył Kacper Frątczak z ASW Knockout Zielona Góra. Na drugim miejscu uplasował się podopieczny znanego z FENu Bartka Muszyńskiego, Mateusz Janur z Armii Polkowice. Najniższe miejsce podium zajęli Michał Krasnostawski z KKT Bałtyk Koszalin i były reprezentant warszawskiej Palestry, Patryk Szyszko obecnie reprezentujący barwy Panzera Suwałki, który w ćwierćfinale wyeliminował swojego byłego klubowego kolegę, Daniela Bralewskiego.

W wadze do 81 kg mieliśmy debiut Maksymiliana Bratkowicza. Mistrz DSF Kickboxing Challenge w wadze do 86 kg pokonał wszystkich i zdobył tytuł na polskiej ziemi, dodatkowo zgarniając miano najlepszego zawodnika zawodów. Podopieczny Rafała Petertila w półfinale odprawił pretendenta do pasa mistrza DSFu w wadze do 75 kg, Piotra Sokoła z Ringu Kraków, a w finale rozprawił się z powracającym po kontuzjach Arkadiuszem Kaszubą z Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki. Podium uzupełnił Dominik Kaleta ze Sportowego Klubu Kickboxing Kielce. Wygląda na to, że Maksymilian Bratkowicz może być pierwszym zawodnikiem DSF Kickboxing Challenge, który będzie walczył o drugi pas organizacji. Zejście do wagi niżej oznacza, że jest to przymiarka przed potencjalnym zaatakowaniem tronu Kamila Jenela.

Rywalizacja w wadze do 75 kg również odsłoniła kilka nowych twarzy w polskim kickboxingu. Najlepszy w tej kategorii okazał się Kacper Muszyński z Armii Polkowice. Prowadzony przez swojego brata Bartosza zawodnik pokonał w finale Adama Kryszewskiego z PCNP Rebelia Kartuzy. Brązowe medale zdobyli: podopieczny Krzysztofa Humieńczyka, Armin Pawlak z Humana Białystok oraz trenowany przez legendarnego Łukasza Jarosza, Patryk Kocaj z Jarosz Fight Club.

Jak zwykle bardzo mocno była obsadzona kategoria do 71 kg. Tradycyjnie najlepszy w niej okazał się uczestnik gal Fight Exclusive Night i HFO, Łukasz Kaczmarczyk z Gym Fight Wrocław. Doświadczony podopieczny Rafała Petertila w pokonanym polu zostawił zwycięzcę turnieju zawodowego K-1 w Estonii, Damiana Piskorza z Hunter Gym Bydgoszcz. Brązowymi medalami podzielili się Kamil Mateja z PCNP Rebelia Kartuzy oraz kolega klubowy Piotra Sokoła, Rafał Kosiarski z Ringu Kraków. 

W wadze do 67 kg zwyciężył mistrz DSF Kickboxing Challenge, Eliasz Jankowski. Podopieczny Zbigniewa Prycha nie dał szans rywalom przedłużając kolejny rok swoją dominację na polskich ringach. W finale zawodowy żołnierz pokonał  Kamila Dychałę z Korio Zgorzelec. Na trzecim miejscu uplasowali się exe-quo: Krystian Cierbikowski z Paco Team i Krzysztof Górski z Polkon Fight Legnica.

Bez niespodzianek było również w wadze do 63 kg. Można powiedzieć, że już etatowym mistrzem Polski w tej wadze jest Michał Królik z Paco Team Katowice. Podopieczny Witolda Kostki i zawodnik DSF Kickboxing Challenge pokonał w finale trenowanego przez Łukasza Rambalskiego, Kamila Krzyżaniaka z Huntera Bydgoszcz. Brązowe medale padły łupem Rafała Cyrankowskiego z Polkon Fight Legnica i Przemysława Brzózki z KS Sparta Chrzanów.

Do rewanżu za walkę na DSF 19 w Warszawie doszło w finale rywalizacji do 60 kg. Michał Marszał z Golden Dragon Bydgoszcz po raz drugi w tym roku pokonał Dominika Tomicę z Paco Team Katowice. Obok zawodników DSF Kickboxing Challenge na podium stanęli jeszcze Dawid Gąsiorek z ASW Knockout Zielona Góra i Paweł Grzebieniewski z Kickboxing Team Sejny.

W kategorii do 57 kg mieliśmy czterech zawodników, którzy podzielili między sobą medale. Najlepszy okazał się Piotr Stępień z MUKSW FF Sport Opoczno. Zawodnik z województwa łódzkiego pokonał w finale Cezara Osieła reprezentującego sekcję kickboxingu Politechniki Lubelskiej. Obok nich na podium stanął inny reprezentant województwa łódzkiego, Damian Roll Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Wlaki Tom Center oraz Kasper Batra ze Skorpiona Krępice.

W wadze do 54 kg jedynym zgłoszonym okazał się zawodnik DSF Kickboxing Challenge, Dawid Mańkowski z Uniq Fight Club. Kolega klubowy braci Paczuskich i Arkadiusza Wrzoska miał do stoczenia tylko walkę z wagą, którą wygrał i można powiedzieć, że jego złoty medal dosłownie był na wagę złota. 

W najcięższej kategorii, w której rywalizowały kobiety czyli do 70 kg mieliśmy dwie zawodniczki. Paulina Lidvicek z Gym Fight Wrocław pokonała Weronikę Wysoczyńską z NKSW Nowy Targ. Podopieczna Rafała Petertila pokonała jednogłośną decyzją sędziów zawodniczkę gospodarzy zgarniając medal z cenniejszego kruszcu.

Dokładnie trzy fighterki stanęły do rywalizacji w wadze do 65 kg. Najlepsza okazała się podopieczna Wojciecha Adamskiego z Ringu Kraków, Natalia Stelmowska. W pokonanym polu reprezentantka Małopolski pozostawiła dwie podopieczne Janusza Janowicza z Punchera Wrocław. Odpowiednio drugie i trzecie miejsce zajęły: Angelika Sobala i Anna Koralewska. 

W wadze do 60 kg najlepsza okazałą się zawodniczka DSF Kickboxing Challenge, reprezentująca LKSW Tajfun Legionowo, Sylwia Kaliś. Podopieczna Tomasza Szczepaniuka w finale rozprawiła się z Ewą Sobiło z KS Oyama Rzeszów. Brązowe medale padły łupem Zuzanny Radoń z Punchera Wrocław, oraz znanej z występów w Muay Thai, Joanny Pawlik reprezentującej obecnie KS Pretorium Poznań.

Iwona Nieroda powetowała sobie porażkę na DSF 21 w Mysłowicach zdobywając kolejny tytuł mistrzyni Polski. Podopieczna Jerzego Pilarza z UKSu Diament Pstrągowa rozprawiła się w finale z Katarzyną Świzdor z KSW Sokół Jarosław. Jednocześnie Nieroda zgarnęła nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju. Brązowe medale zabrały do domu Agnieszka Tomczak z Center Team Odolanów oraz Paulina Matusiak z Polskiej Akademii Kickboxingu Gdańsk.

W kategorii do 48 kg seniorek najlepsza byłą Karolina Kubiak z Łaskiego Klubu Sztuk Walki, która w pokonanym polu pozostawiła Ewę Boś z SKF Boksing Zielona Góra. Brązowe medale zdobyły Marlena Tomczyk z Viktorii Szydłowiec oraz Katarzyna Kiszewska z Paco Team.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.