ONE: MUAY THAI ZDOMINOWAŁO GALĘ W BANGKOKU

W piątek, 10 maja w Bangkoku odbyła się gala ONE Championship: Warriors of Light. Jak przystało na galę w Królestwie Tajlandii karta walk została zdominowana przez pojedynki boksu tajskiego oraz kickboxingu. Nie brakowało sensacyjnych rozstrzygnięć i fenomenalnych walk z udziałem największych gwiazd.

W walce wieczoru Nong-O Gaiyanghadao pokonał weterana Shootboxingu, Hiroakiego Suzukiego z Japonii. Stawką walki był pas mistrza świata ONE na zasadach Muay Thai w wadze koguciej. Taj wykorzystał przewagę w tym elemencie nad Japończykiem i dzięki fenomenalnym kopnięciom i pracy w klinczu zneutralizował atuty reprezentanta szkoły Cesara Takeshi zapewniając sobie zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów. Tym samym jego akademia wróciła na zwycięską ścieżkę w organizacji po zeszłotygodniowej porażce Sam-A, który uległ w prawdziwej wojnie Jonathanowi Haggerty i stracił pas wagi muszej.

Skoro już przy wadze muszej jesteśmy, to podczas piątkowej gali odbył się pojedynek eliminacyjny do walki o pas w tej kategorii na zasadach Muay Thai. Zgodnie z przewidywaniami wschodząca gwiazda światowego Muay Thai, Rodtang Jitmuangon nie dał najmniejszych szans Soka Thy z Kambodży stopując go fenomenalną kombinacją zakończoną niskim kopnięciem. Taj skosił swojego rywala i pokazał, że Thy jeszcze nie gra w jego lidze.

Nie powiodło się uznawanemu za wielki talent francuskiego kickboxingu, Eliaasowi Mahmoudiemu. Reprezentujący Francję ale urodzony w Algierii zawodnik stanął do walki o pas mistrza ONE w kickboxingu. Pojedynek zakończył się przez techniczną decyzję na skutek kontuzji reprezentanta trójkolorowych. Sędziowie zgodnie wskazali na tajskiego mańkuta.

Zwycięstwa odnieśli również Zhang Chenglong, który pokonał reprezentującego Grecję, Yusua Panicosa, a także Michael Savvas, który rozprawił się z Singtongnoiem. Doskonały występ zanotował również Superlek Kiatmoo9, który nie dał najmniejszych szans Ruiowi Botelho z Portugalii. Dobrze piątkową galę będzie wspominać również Janet Todd. Amerykanka doprowadziła do trzech liczeń Chinki, Wang Chon Long wygrywając tym samym walkę w kickboxingu.

Walka o pas mistrza ONE Muay Thai:
Nong-O Gaiyanghadao (Tajlandia) pokonał Hiroakiego Suzuki (Japonia) jednogłośną decyzją sędziów

Walka o pas mistrza ONE Kickboxing:
Petchdam (Tajlandia) pokonał Eliaas Mahmoudiego (Francja) przez techniczną decyzję

Eliminator do walki o pas mistrza ONE Muay Thai w wadze muszej:
Rodtang Jitmuangnon (Tajlandia) pokonał Soka Thy (Kambodża) przez KO (niskie kopnięcia) w drugiej rundzie

Pozostałe walki:
Zhang Chenglong (Chiny) pokonał Yusufa Panicosa (Grecja) przez jednogłośną decyzję - Kickboxing
Savvas Michael (Tajlandia) pokonał Singtongnoia (Tajlandia) przez jednogłośną decyzję - Muay Thai
Superlek Kiatmoo9 (Tajlandia) pokonał Rui Botelho (Portugalia) przez jednogłośną decyzję - Muay Thai
Janet Todd (USA) pokonała Wang Chin Long (Chiny) przez TKO (trzy liczenia) w drugiej rundzie - Kickboxing

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.