ANDY RISTIE POWRÓCI NA KUNLUN FIGHT 81

Były mistrz Glory w wadze lekkiej, Andy ‘The Machine’ Ristie po raz kolejny zapowiedział powrót na wielką scenę światowego kickboxingu. Pochodzący z Surinamu zawodnik ma zaplanowaną walkę na 27 lipca w Pekinie, na gali Kunlun Fight 81. Przeciwnik Ristie nie jest jeszcze znany.

Wieści o powrocie sensacyjnego zwycięzcy turnieju na Glory 12 od kilku lat krążą w sieci. Wiele razy zapowiadano już powrót 37-latka do rywalizacji, jednak nigdy nie doszło do realizacji tego projektu. Po raz ostatni Ristie pojawił się w ringu na gali Glory 20 w Dubaju, na której zaatakował pas mistrza organizacji w wadze lekkiej. Niestety dla niego przegrał wtedy z Robinem van Roosmalenem, którego znokautował na wspomnianej Glory 12. Po zwycięstwie w tamtym turnieju reprezentant Surinamu nie cieszył się zbyt długo ze zdobytego trofeum, bo już w kolejnej walce na Glory 14 w Zagrzebiu na 38 sekund przed końcem walki został znokautowany przez Davita Kirię z Gruzji. Po porażce z trenującym w Holandii reprezentantem Kaukazu Ristie wygrał jeszcze trzy walki przez nokaut, co doprowadziło go do wspomnianego rewanżu z van  Roosmalenem.

Nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego Ristie decyduje się na powrót i skąd decyzja, by po ponad 4 latach przerwy w końcu zawalczyć. O tym, że pochodzący z Surinamu kickboxer pojawi się na jednej z gal Kunlun wiemy od stycznia, kiedy to chińska organizacja oficjalnie poinformowała, że podpisała kontrakt z byłym mistrzem Glory. Czekamy na ogłoszenie rywala Ristie i mamy nadzieję, że będzie to przeciwnik o dużej klasie sportowej, chociaż po takim rozbracie z ringiem nie można spodziewać się, że Holender zawalczy z jakąś wielką gwiazdą światowych ringów. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.