WIELKA GALA LETHWEI Z UDZIAŁEM POLAKA

Wielka gala boksu birmańskiego, czy jak kto woli lethwei, przed nami. W jednej z walk zobaczymy polskiego mistrza świata w tej dyscyplinie, Artura Saładiaka. Mieszkający w Wielkiej Brytanii zawodnik spotka się z Ukraińcem, Sashą Moisą, uczestnikiem turnieju organizacji ONE. W walce wieczoru wystąpi legenda lethwei, Dave Leduc z Kanady.

Saładiak wraca po ponad rocznej przerwie do Birmy, kiedy to w czerwcu zeszłego roku pokonał miejscowego zawodnika, Saw Ba O, stopując go w czwartej rundzie. Później ‘Sałder’ walczył na gali Muay Thai Grand Prix, gdzie pokonał w Londynie Giannisa Skordilisa w kwietniu. W międzyczasie Polak doznał kontuzji, która zmusiła go do przerwy w karierze. Jego ukraiński przeciwnik wszedł w ostatniej chwili do turnieju ONE ale nie miał możliwości, żeby dobrze się zaprezentować. Mający na koncie 48 zawodowych walk reprezentant naszych wschodnich sąsiadów został zastopowany przez byłego mistrza Lion Fight, ‘Smokin’ Joe Nattawuta w trzeciej rundzie. Ukrainiec walczył już na zasadach boksu birmańskiego, w tym roku spotkał się z Shwe Yar Mannem, którego znokautował w trzeciej rundzie tym samym zdobywając szansę walki o pas mistrza przeciwko Saładiakowi.

W walce wieczoru legenda lethwei, Dave Leduc z Kanady spotka się z weteranem UFC, Sethem ‘Polish Pistol’ Baczynskim. Kanadyjczyk ma na swoim koncie dwie walki w MMA, obydwie przegrane przed czasem w pierwszej rundzie. Ostatnią walkę w MMA stoczył w 2015 roku i później w pełni poświęcił się Muay Thai i lethwei. W boksie tajskim walczył min. na Patong i Rawai Stadium w Phuket. Ma na swoim koncie również walkę na gali w więzieniu. W jego rekordzie próżno szukać wielkich gwiazd boksu tajskiego. W lethwei jest niepokonany, a sześć walk w tej formule zremisował. Ostatnio w grudniu zeszłego roku po 5-ciu rundach zremisował z Tun Tun Minem, którego raz pokonał, a raz zremisował. W trzeciej walce znów był remis. Oprócz walk w Birmie, walczy również w Japonii na zasadach boksu birmańskiego dla konkurencyjnej organizacji ILFJ, zostając jej mistrzem po pokonaniu Taja, Nilmingkorna Sudsakornd Gym. Leduc jest mistrzem również w kategorii open Myanmar lethwei oraz Golden Belt&Air KBZ. Prywatnie jest żonaty z Mołdawianką, Iriną Terehovą, a ich ślub oglądało blisko 30 milionów Mianmarczyków w publicznej telewizji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.