IFMA: JIMMY VIENOT WYSTĄPI NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA

Francuski mistrz Muay Thai i zawodnik Glory, Jimmy Vienot postanowil po raz kolejny zawalczyć o tytuł mistrza świata Muay Thai. Reprezentant trójkolorowych wybierze się na mistrzostwa świata boksu tajskiego federacji IFMA, które są zaplanowane na końcówkę lutego w Tajlandii. 

W zeszłym roku znany z występów w organizacji Glory zawodnik został mistrzem Europy Muay Thai podczas czempionatu starego kontynentu, który odbywał się w czeskiej Pradze. Podczas imprezy u naszych południowych sąsiadów pokonał mistrza z 2016 roku, Stanislava Perzhanovskiya i Vitalija Horkou z Białorusi. Podczas imprezy w Bangkoku Vienot będzie rywalizował w kategorii do 75 kg, w której zgłoszono 22 fighterów. 

Pochodzący z Languedoc zawodnik stoczył jak do tej pory trzy walki w Glory, wszystkie zakończyły się jego porażkami. Podczas Glory 47 w Lyon spotkał się z Alimem Nabiyevem, z którym przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. Następnie na Glory 51 w Rotterdamie w ten sam sposób przegrał z Eyevanem Danenbergiem, a ostatni występ w jednej z najlepszych lig kickboxingu na świecie zaliczył na Glory 60 w Lyon, gdzie spotkał się z panującym obecnie mistrzem, Cedriciem Doumbe, który pokonał Vienota przez jednogłośną decyzję sędziów.

Francuz jest utytułowanym zawodnikiem Muay Thai i jak niemal każdy francuski zawodnik najlepiej czuje się w tej formule. O ile w kickboxingu nie może pochwalić się wielkimi dokonaniami, tak w Muay Thai ta lista jest imponująca. Mistrzostwo świata WMC, WPMF i WBC to tylko dokonania na ringu zawodowym. W kolekcji brakuje mu mistrzostwa świata IFMA i z pewnością będzie jedną z jaśniejszych postaci na imprezie w Bangkoku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.