ENFUSION: SEMELEER vs VAN DEN ENT W GRONINGEN

Mistrz organizacji Enfusion w wadze do 75 kg, Endy ‘Bad News’ Semeleer ma już zaplanowaną datę drugiej obrony mistrzowskiego pasa. Pochodzący z niderlandzkiego Emmeloord kickboxer zmierzy się z Regilio van den Entem podczas gali w Groningen. Pojedynek będzie jedną z walk wieczoru gali zaplanowanej na 31 maja.

Semeleer wywalczył mistrzowski pas podczas gali Enfusion 73 w niemieckim Oberhausen. Na wspomnianej gali pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Aziza Kallaha. Później reprezentujący Niderlandy fighter brał udział w turnieju Enfusion w wadze do 72,5 kg podczas gali w Abu Dhabi. W ćwierćfinale spotkał się z Marouanem Toutouh, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów. Niestety dla niego musiał wycofać się z walki półfinałowej z powodu kontuzji. Następnie na gali Enfusion Live 79 zmierzył się z jedną z największych gwiazd organizacji, Tayfunem Ozcanem. W pojedynku ze słynnym Marokańczykiem przegrał przez decyzję sędziów po pięciu rundach. Niecałe cztery miesiące później, czyli w czerwcu zeszłego roku, na gali Enfusion 85 ponownie spotkał się z Marouanem Toutouhem. Po raz drugi Semeleer okazał się lepszy od rywala, tym razem wygrywając przez decyzję na dystansie pięciu rund, jednocześnie broniąc mistrzowskiego pasa w wadze do 75 kg. Ostatni pojedynek zawodnik o pseudonimie ‘Bad News’ stoczył w październiku zeszłego roku. Podczas Enfusion 89 w niemieckim Wuppertalu zastopował w trzeciej rundzie Włocha, Davide Armaniniego.

Van den Ent doszedł do mistrzowskiej szansy po kilku imponujących zwycięstwach. We wrześniu zeszłego roku na Enfusion 87 w Niemczech rozprawił się z Albańczykiem, Shkodranem Veselim, którego dwukrotnie posłał na deski ciosami na korpus, zanim sędziowie orzekli jednogłośnie o jego zwycięstwie. W listopadzie van den Ent spotkał się z byłym mistrzem, Nordinem van Roosmalenem, którego pokonał przez decyzję sędziów po rundzie dodatkowej i dzięki temu pojedynkowi dostał szansę walki o mistrzowski pas.

Obydwaj spotkali się już na jednej z gal niderlandzkiej organizacji. Podczas Enfusion Live 52, która odbyła się 16 września 2017 roku w Zwolle lepszy okazał się Semeleer, którego sędziowie wskazali jako zwycięzcę po trzech rundach. Po blisko trzech latach dojdzie do rewanżu, tym razem na dystansie pięciu rund z mistrzowskim pasem organizacji Enfusion w stawce.

Oprócz pojedynku Semeleer vs van den Ent zobaczymy jeszcze dwie walki na majowej gali. Mistrz w wadze do 80 kg, Robin Ciric spotka się z Mohammedem Ghaediardehem, natomiast mistrzyni w wadze do 64 kg, Sarel de Jong będzie broniła swojego pasa przeciwko Niemce, Michaeli Michl.

Organizacja Enfusion od grudnia zeszłego roku jest pokazywana w Polsce przez telewizję TVP Sport. Zaplanowana na niedzielę 31 maja gala w Groningen jest jedną z najmocniejszych kart, jakie zobaczymy w 2020 roku i nie ma wątpliwości, że polscy fani kickboxingu będą mogli obejrzeć ją na żywo w wyżej wspomnianej stacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.