WORLD SOLIDER 2020: GWIAZDY MUAY THAI ZAWALCZĄ W BANGKOKU

Bardzo mocną kartę walk w Muay Thai zaserwuje nam grupa promotorska Authentic Mixed Martial Arts. Prowadzona przez Amidou Mezidiego organizacja we współpracy z Królewską Armią Tajlandii i Kunlun Fight zaserwuje nam wielką galę Muay Thai, która jest zaplanowana na 15 marca w stolicy Królestwa Tajlandii, Bangkoku.

Wśród pojedynków, które na ten moment zostały ogłoszone zobaczymy aż trzy walki o tytuły mistrza świata Muay Thai organizacji WBC, jeden o pas mistrza Tajlandii i jeden o pas mistrza Azji tej federacji. Na pewno oczy wszystkich fanów boksu tajskiego będą zwrócone na pojedynek dzierżącego tytuł mistrza Glory w wadze lekkiej, Sittichaia Sitongpeenonga, który spotka się w pojedynku o pas mistrza świata w wadze półśredniej z Luisem Cajaibą. Mieszkający na Phuket Brazylijczyk w ostatnim pojedynku rywalizował o pas diamentowy WBC Muay Thai. Na słynnym stadionie Lumpinee przegrał przez decyzję sędziów z Francuzem, Valentinem Thibaultem. Pojedynek był zakontraktowany w wadze do 70 kg. Dwa miesiące wcześniej, czyli w lipcu 2019 roku reprezentant kraju kawy wywalczył tytuł mistrza Tajlandii w wadze do 70 kg pokonując na punkty Talaythonga Chor Thanapetcha, z którym dwukrotnie wcześniej przegrywał. Ponadto w zeszłym roku został mistrzem świata WBC Muay Thai w wadze do 67 kg pokonując w czerwcu na stadionie Lumpinee Australijczyka, Chadda Collinsa.

Oprócz tego zobaczymy pojedynek doskonałego Belga, Youssefa Boughanema, który skrzyżuje rękawice z Sorgrawem Petchyindee w obronie swojego pasa w wadze średniej. Belg jest weteranem największych organizacji Muay Thai na świecie, z Thai Fight na czele. Światowy tytuł w wadze do 72,5 kg wywalczył w lutym 2018 roku pokonując przez nokaut w trzeciej rundzie Noppakawa Siriluckmuaythai. Ostatni raz bronił pasa w listopadzie zeszłego roku na gali PSM Fight Night w Belgii pokonując Tobiasa Alexanderssona ze Szwecji. Była to trzecia obrona tytułu WBC Muay Thai. Oprócz niego ma w kolekcji pasy mistrza świata WKN, ISKA, IBF, Phoenix FC czy pasy dwóch najbardziej prestiżowych stadionów w Tajlandii, Rajadamnern i Lumpinee. Przeciwnik Belga, czyli reprezentant Tajlandii Sorgraw Petchindee to weteran ONE Championship, Top King i Yokkao. Obecnie notowany na szóstym miejscu w rankingu światowym organizacji WBC Muay Thai. Walczył z takimi sławami jak: Giorgio Petrosyan, Sammy Sana czy Jimmy Vienot. Na swom koncie ma tytuł mistrza stadionu Lumpinee, mistrza świata WMC czy zwycięstwo w turnieju Toyota Marathon.

W trzeciej walce o pas mistrza świata wystąpi doskonały Yodwicha Por Boonsit, który zmierzy się z Satanfaą Rachanonem. Znany obecnie jako Yodwicha Banchamek fighter jest weteranem organizacji Top King. Ostatnio walczył głównie poza Tajlandią, na galach Emei Legen i MAS Fight  w Chinach oraz na Fair Fight IX w Jekaterynburgu w Rosji. W przeszłości był mistrzem stadionów Lumpinee i Omnoi, walczył również o pas mistrza stadionu Rajadamnern. Jego rywal, Satanfaa Rachanon w zeszłym roky został mistrzem świata WBC Muay Thai pokonując na stadionie Lumpinee wspomnianego wcześniej Australijczyka, Chadda Collinsa. W przeszłości wywalczył tytuł mistrza Thai Fight w wadze do 72,5 kg, oraz zwyciężył turniej Isuzu Cup na stadionie Omnoi.

Stawkę walk o pasy uzupełniają dwa pojedynki. W starciu o tytuł mistrza Tajlandii WBC spotka się Kulabdam Sor-Jor Piekuthai zmierzy się z Chamuaktongiem FighterMuayThai, a w walce o tytuł mistrza Azji Apichet Petchmanee podejmie przybysza z Chin.

Walki odbędą się w ramach imprezy World Solider 2020, która jest zaplanowana na 15 marca na słynnym stadionie Lumpinee w Bangkoku. Impreza jest połączona z konwentem WBC Muay Thai, który będzie miał miejsce od 14 do 16 marca w Bangkoku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.