WOJNA PŁCI NA SOUTH BATTLE 5

To będzie wydarzenie bez precedensu w polskim sporcie. Naprzeciw siebie w ringu staną kobieta i mężczyzna. Mało tego, będą walczyć w formule K1. South Battle 5 zapowiada się jako arcyciekawe widowisko.

Siódma walka karty głównej South Battle 5 wygląda na pierwszy rzut oka jak pomyłka w rozpisce, ale nikt się nie pomylił. 30 października faktycznie dojdzie do pierwszego w kraju ringowego starcia między kobietą a mężczyzną. A rękawice w tej walce skrzyżują Magdalena Kasprzyk i Radosław Dzięgiel.
„Walka płci” jest pomysłem zawodniczki, która rzuciła wyzwanie organizatorom, a temat bardzo szybko podchwycił Mateusz Wójcik, właściciel marki Giorre, która jest jednym ze sponsorów gali.
— Giorre to marka biżuterii dla silnych, stanowczych kobiet, które doskonale znają swoją wartość — mówi Mateusz Wójcik. — Przełamujemy stereotypy. Kobiety z powodzeniem rywalizują z mężczyznami na wielu płaszczyznach codziennego życia, w tym na płaszczyźnie zawodowej, a w wielu dziedzinach biją nas na głowę. Dlaczego więc nie miałyby rywalizować z mężczyznami w sporcie? Tym bardziej że w wielu dyscyplinach nie mają sobie równych — mówi prezes Wójcik. — Sam też jestem miłośnikiem sportów walki, więc jak tylko pojawiło się wyzwanie Magdaleny, to nie zastanawialiśmy się ani chwili.

Organizatorzy gali wspólnie z jednym ze sponsorów podjęli rękawice i szybko wytypowali dla Magdaleny rywala. — Magdalena jest klasową zawodniczką, sześciokrotną mistrzynią Polski muay thai, dwukrotnie triumfowała w Pucharze Świata w K1 — mówi Tomasz Mordarski z Fighters Battle Federation. — Szukając dla niej przeciwnika, wytypowaliśmy Radosława Dzięgiela, który bardzo dobrze czuje się w ringu, triumfował między innymi podczas Gali Fight Time 21.

Pojedynek pomiędzy Magdaleną Kasprzyk a Radosławem Dzięgielem będzie pierwszym tego typu starciem na sportowej mapie Polski, ale być może nie ostatnim. Organizatorzy South Battle 5 nie ukrywają, że tego typu starcia mogą na stałe zagościć w karcie walk przyszłych gal.

Pojedynek płci to jednak niejedyna atrakcja piątej gali z cyklu South Battle. W karcie głównej, którą publikujemy poniżej, znajdziemy mnóstwo utytułowanych zawodników z kraju i zza granicy. W niemal każdej z walk rękawice będą krzyżowali mistrzowie i wielokrotni mistrzowie swoich krajów, a także mistrzowie Europy i świata.

— W karcie głównej zestawiliśmy naprawdę mocne nazwiska — mówi Tomasz Mordarski. — To utytułowani i doświadczeni zawodnicy, którzy na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. — Wiemy na pewno, że w głównej karcie walk zobaczymy czołowych fighterów FBF-u, czyli Rafała Dudka oraz Tomka Brotonia, którzy zmierzą się z reprezentantami Francji — mówi Tomasz Mordarski. — Kolejne walki, to nowe twarze federacji, a wśród nich Marta Chojnoska, do tej pory związana z KSW, która wraca do Kickboxingu. Co ciekawe, zazwyczaj to organizacje MMA transferują zawodników z kickboxingu do klatki. Na South Battle 5 nastąpi odwrotna sytuacja.
Robert Ruchała młody i niepokonany zawodnik MMA stoczy walkę w formule K1. Robert to między innymi mistrz Polski MMA, który posiada purpurowy pas brazylijskiego jiu-jitsu — wyjaśnia Mordarski.

Gala South Battle 5 odbędzie się już 30 października, a obejrzeć ją będzie można między innymi za pośrednictwem strony internetowej tv.fightbf.com.

Rozmowa z Magdaleną Kasprzyk

— Czy zbliżająca się walka z rywalem przeciwnej płci powoduje, że przygotowujesz się jakoś inaczej, jesteś bardziej zmobilizowana?

— Nie, absolutnie. Rywal przeciwnej płci nie zmienia mojego podejścia ani sposobu, w jaki się przygotowuje do walki. Wiem, jak walczą mężczyźni, ponieważ na co dzień trenuje głównie z nimi.

— Jak się czujesz przed tą walką? To już za dwa tygodnie.
— Czuję, że jestem w bardzo dobrej formie. Ciężko pracuje na treningach, żeby optymalna forma nadeszła właśnie w dni walki, której już nie mogę się doczekać. To będzie na pewno bardzo ciekawe widowisko.

— Znasz swojego rywala, wiesz, czego możesz się po nim spodziewać?
— Wiem, że to młody i ambitny zawodnik, który na pewno też ciężko trenuje przed naszą walką. Jestem przekonana, że będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, ale oczywiście nastawiam się na wygraną.

— A czy jest coś, czego się jakoś szczególnie przed tą walką obawiasz?
— Nie mam żadnych obaw. Jak mówiłam ciężko pracuję na treningach. Znam swoje mocne strony i wiem, na co zwracać szczególną uwagę. Poza tym, w końcu to wyzwanie, które sama rzuciłam organizatorom. Zamiast obaw, czuję lekką ekscytację tym wydarzeniem.

Rozmowa z Radosławem Dzięgielem

— Co Cię skusiło, żeby podjąć wyzwanie Magdaleny i organizatorów?

— Wiem, że Magda jest zawodniczką z wieloma tytułami na koncie. Dla mnie ta walka ma dwa aspekty. Pierwszy to czysto sportowy, czyli rywalizacja z dobrze notowanym zawodnikiem. Drugi, to jak ktoś powiedział – wojna płci. Wiem, że kobiety są bardzo silne, także jako zawodniczki, i chcę się sprawdzić w takiej formule. To bardzo ciekawe doświadczenie, myślę, że nie tylko dla mnie, ale też dla mojej rywalki.

— No właśnie, powiedziałeś, że Magda to bardzo utytułowana zawodniczka. Obawiasz się jej?
— W tym sporcie nie można obawiać się rywala. Jeżeli się boisz, to nie wchodź do ringu. Lubię wyzwania i wiem, że będę do tej walki bardzo dobrze przygotowany. Uważam też, że będzie to bardzo dobra walka na wysokim sportowym poziomie.

— Jak psychologicznie nastawiasz się do tej walki? W końcu będziesz krzyżował rękawice z kobietą?
— Na pewno nie lekceważę przeciwniczki, a już na pewno nie dlatego, że jest kobietą. Kiedy otrzymałem propozycję walki z Magdą sporo się nad tym zastanawiałem. Uznałem jednak, że obojętnie jakiej decyzji nie podejmę, to może ona zostać źle odebrana. Natomiast jako sportowiec wiem, że odmówienie tej walki, byłoby brakiem szacunku dla mojej rywalki jako dla sportowca. A na brak szacunku w sporcie nie ma miejsca.
Do gali zostało kilkanaście dni, ciężko przepracowuję treningi i czekam na to widowisko. Jestem bardzo zmotywowany i pozytywnie nastawiony.

— Czy nawet gdzieś podświadomie nie obawiasz się, że nie będziesz walczył na 100% ze względu na płeć przeciwnika?
— Przygotowuję się i fizycznie, i mentalnie do tej walki, żeby osiągnąć jak najlepszą formę i żeby tę walkę wygrać. Ale co wydarzy się w ringu… nie wiem. To w końcu walka z kobietą. Czegoś takiego jeszcze nie było.

Karta główna

1. Rafał Dudek vs Gary Mouhet (Francja) 75 kg K1 Pro 3x3 min
2. Max Bratkowicz vs TBA 81kg K1 Pro 3x3 min
3.Tomasz Brotoń vs Yann Cpcuet (Francja) 75 kg K1 Pro 3x3 min
4.Marta Chojnoska vs Magdalena Niemyjska 56 kg K1 Pro 3x3 min
5.Marcin Kociołek vs Dariusz Rutkiewicz 72kg K1 Pro 3x3 min
6 .Szymon Dyl vs Daniel Majka (Pas FBF) 75kg K1 Pro AM 5x 2 min
7. Magdalena Kasprzyk vs Radosław Dzięgiel 54 kg K1 Pro 3x3 min
8.Arek Rolka Rolka vs Mateusz Różak 71kg K1 Pro 3x3 min
9. Kacper Adamczewski vs TBA 71kg K1 Pro AM 3x2 min
10. Oskar Cionek vs Gniewko Herbst 60 kg Low kick Pro AM 3x2 min
11. Mateusz Wąsowski vs Piotr Urzędowski 84 kg Low Kick Pro AM 3x2 min

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.