ŁADNIEJSZA STRONA KICKBOXINGU

Sporty walki w żeńskim wydaniu dawno zrzuciły etykietę nie estetycznej gałęzi sportu, która traktowana jest jak temat tabu. Coraz częściej zawodniczki i zawodnicy stają się twarzami poszczególnych dyscyplin i federacji, z cała pewnością sukcesy naszej mistrzyni Joanny Jędrzejczyk przyczyniły się do jeszcze większej popularności tych sportów, nie tylko w Polsce ale również globalnie. Paige Vanzant po karierze w UFC staje się twarzą walk na gołe pięści organizacji BKFC, oprócz bardzo wysokiego poziom sportowego znana jest również z miłej aparycji. W związku z tym, że z MMA wiąże się o wiele większe zainteresowanie i uwaga mediów, to warto wspomnieć o zawodniczkach stójkowych które przyciągają uwagę nie tylko poziomem sportowym.

Marie „Snow Lepard” Rummet, pochodząca z Estonii 21 letnia zawodniczka Muay Thai, niedawno zadebiutowała w organizacji One, dla której stoczyła trzy walki w tym jedną w formule MMA. W dzieciństwie próbowała swoich sił w wielu sportach ale z żadnym nie umiała związać się na stałe. W wieku 15 lat po raz pierwszy zetknęła się z boksem tajskim, po udziale w kilku walkach postanowiła zostać w tym sporcie. W 2017 roku wyjechała na dwutygodniowy obóz Muay Thai na wyspie Phuket, w czasie którego stoczyła kilka walk i podjęła decyzję o zastaniu profesjonalną zawodniczką. Jej ostatnim „skalpem” z sierpniowej gali One jest pochodząca z Tajladnii- Little Tiger. Oprócz boku tajskiego, Marie zajmuje się również treningami MMA, w tej formule odniosła jedną porażkę, związana jest z klubem Bear Fight Club.

Alma Juniku pochodzi z rodziny Albańsko-Kosowańskich imigrantów, wychowała się w Australijskim Brisbane, jak sama wspomina, dorastanie w jej dzielnicy nie należało do łatwych. W dzieciństwie, grała w piłkę nożną, jej ojciec który sam był zawodowym piłkarzem, miał nadzieję na taką samą karierę sportową dla córki, a jej późniejszy wybór sprawił mu zawód. Juniku ma obecnie 20 lat, przygodę ze sportami walki zaczynała już jako 8 latka i po zalewie kilku miesiącach treningu zaczęła brać udział w zawodach. Wielokrotnie zdobywała młodzieżowe mistrzostwo Australii. Po przejściu na zawodowstwo, już jako 18 latka zdobyła mistrzostwo Australii federacji WMC oraz mistrzostwa świat WBC i IPCC. Dla organizacji One FC odbyła kilka dobrych walk, w zeszłym roku zmierzyła się z mistrzynią dwóch dyscyplin - Stamp Fairtex, walkę przegrała w dobrym stylu.

Ekaterina Vandareva urodziła się w 1991 roku na Białorusi. W najmłodszych latach zajmowała się siatkówką, akrobatyką i tańcem, jako nastolatka zapragnęła pracować w policji i w związku z tym postanowiła uczyć się samoobrony. W wieku 16 lat rozpoczęła treningi kick bokserskie w najlepszym Białoruskim klubie - Kick Fighter Gym, pod okiem mistrzów świata: Andrieja Kulebina i Andrieja Kotsura. Już po roku treningów udało jej się zdobyć mistrzostwo Białorusi a po trzech latach – pas mistrzowski organizacji WMF. Wielokrotnie zdobywała medale na turniejach IFMA, jednokrotnie zdobyła mistrzostwo WKN pokonując w finale z sprawą kontrowersyjnego werdyktu Joanne Jędrzejczyk. Od niedawna Ekaterina konkuruje w organizacji One, w ostatniej walce odniosła porażkę przez KO w walce z Janet Todd.

23 letnia Sara Damjanović pochodzi z Serbii, jest posiadaczką czarnego pasa w Taekwondo. Wielokrotnie zdobywała medale na Serbskich i Europejskich turniejach, jednak przede wszystkim znana jest z sukcesów w innej „dyscyplinie”. W 2019 roku Sara zwyciężyła na międzynarodowym konkursie e piękności „Miss Asia Global”, pokonując 23 kontrkandydatki. Oprócz taekwondo, zajmuje się również grą w piłkę nożną, przez pewien czas pracowała jako pogodynka dla serbskiej telewizji. Obecnie znana jest z działalności w mediach społecznościowych, chwali się posiadaniem największej liczby fanów na „Tik Toku” i „Instagramie” na całych Bałkanach. Wypytywana o to czy ma partnera, odpowiada, że - dostaje propozycje wyjścia za mąż od sportowych gwiazd z całego świata i wszelkich dyscyplin, póki co wszystko wskazuje na to, że kontynuować będzie karierę internetowej celebrytki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.